НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 28Мар

  На сьогодні діючий сигнал оповіщення називається «УВАГА ВСІМ!»- означає, що виникла надзвичайна ситуація і від населення очікуються дії залежно від загрози.

  АЛГОРИТМ  ДІЙ ПРИ  ОТРИМАНІ  СИГНАЛУ «УВАГА ВСІМ!»

  Почувши сигнал оповіщення «УВАГА ВСІМ!» рекомендується виконати 3 види дій:

  1. Включити джерело інформації.

  2. Вислухати оголошення про загрозу.

  3. Виконати отримані рекомендації. Сигнал «УВАГА ВСІМ!» видається з дією на слух. Це звуковий сигнал.

   ЯК  ЙОГО  УПІЗНАТИ?

  Це довгий протяжний сигнал звукової сирени.

  На кожний випадок надзвичайної ситуації підготовлено варіанти повідомлень про можливі надзвичайні ситуації.

  За сигналом «УВАГА ВСІМ!» треба звернутися до джерела інформації та негайно увімкнути:

  - радіо­приймач мережі проводового радіомовлення;

  - мережі FM студія радіо «Культура» - 103,7 МГц,

  та прослухати повідомлення, яке передається протягом 5 хвилин       2-3 рази державною мовою та мовою, якою користується більшість населення в регіоні.

   ПОВІДОМЛЕННЯ  ВКЛЮЧАЄ:

  - інформацію про надзвичайну ситуацію;

  - місце та час виникнення надзвичайної ситуації

  - територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження;

  - порядок дій при надзвичайних ситуаціях.

   П А М ’ Я Т А Й Т Е !

  Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки у відповідності з отриманими вказівками.

  Якщо Ви знаходитесь на роботі, слід виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарювання у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

  Якщо сигнал оповіщення застав Вас вдома, Ви повинні:

  - тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор для того, щоб слухати розпорядження і вказівки центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

  - повідомити про отриману інформацію сусідів;

  - постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пен­сійне посвідчення, трудову книжку тощо), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

  - провести у квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання тощо), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вік­на, ущільнити їх;

  - знати місце най­ближчого укриття (під­вальне приміщення тощо), де можна укритися.

  Якщо сигнал застав Вас у транспорті, громадському місці (магазині, на ринку тощо) уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться укриття та як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, як найшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

   З А П А М ’ Я Т А Й Т Е !

  ВІРНІ ДІЇ ПРИ ОТРИМАННІ СИГНАЛУ «УВАГА ВСІМ!» ТА ВИКОНАННЯ ЦИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖЕ ВАМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!

   

  От  редакции:  20 марта в городе проводились очередные учения по оповещению. Сирены были слышны, но население вообще никак на них не реагировало. В это же время на самых популярных радиоканалах FM в Ахтырке продолжали транслировать музыку.

  У граждан не складывается ассоциативная связь между сиреной (сигнал “Слушать всем!”) и тем, что нужно включить радио. А вот если бы сразу после сирены ПО ВСЕМ радиоканалам Ахтырки прозвучало что-то вроде “Жители Ахтырки, к вам обращается дежурный управления гражданской обороны. Сегодняшняя тревога - учебная. Помните: услышав вой сирены, обязательно включайте радиоприемники, чтобы узнать, что произошло и что Вам нужно делать!”. Или как-то так. И тогда постепенно жители города привыкли бы к мысли: услышав сирену -  нужно срочно включить радиоприемник.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.