НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 26Дек

  У зв’язку з реформою в енергетиці, з нового року електричну енергію жителям Сумської області постачатиме нова компанія – ТОВ “Енера-Суми”.  До цього часу постачальником є ПАТ “Сумиобленерго”, яке з 1 січня 2019 року стає оператором системи розподілу.

   Чому  два  рахунки?

  У грудні та січні споживачі електричної енергії в Сумській області отримають два рахунки за електроенергію:

  1.  Від ПАТ “Сумиобленерго” за спожиту електричну енергію в попередньому місяця (у грудні – за листопад, в січні – за грудень, оскільки в листопаді та грудні постачальником електро­енергії ще є ця організація);

  2. Від ТОВ “Енера-Суми” (із рекомендованим платежем на січень місяць). Товариство надає споживачам і заяви-приєднання до публічного договору про постачання електроенергії, так як надавати окремо самі заяви закон забороняє – лише з рахунками. Тому прийняте рішення сформувати рахунки з рекомендованою сумою оплати.

  Із лютого всі споживачі електричної енергії в Сумській області отримуватимуть одну платіжку – від нового постачальника ТОВ “Енера-Суми”. У рахунку буде зазначена плата за дві послуги – постачання та розподіл електричної енергії та вся необхідна для споживача інформація по тарифах.

   

  Чому  дві  заяви-приєднання?

  Разом із рахунками споживачі електроенергії отримують також заяви-приєднання. Їх теж дві, оскільки з нового року у кожного абонента має бути укладені два договори: на постачання (з ТОВ “Енера-Суми”) та на розподіл електроенергії (з ПАТ “Сумиобленерго”).

  Приєднатися до цих публічних договорів, які є додатками до чинних законодавчих актів і складені на основі діючих договорів, можна трьома шляхами:

  - підписати заяви-приєднання та повернути їх на зазначену в них адресу;

  - оплатити отриманий рахунок;

  - спожити будь-який обсяг електричної енергії.

  Енергетики підкреслюють – нікуди не треба йти і не треба надавати додаткових документів. Оскільки ці договори є публічними й у них прописані умови, однакові для всіх споживачів.

   

  Чи  зміниться  тариф?

  Тарифи й надалі затверджуватиме Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для побутових споживачів тарифи залишаються такими ж, як і сьогодні: ціна за 1  кВт*год з ПДВ до 100 кВт*год – 90,00 коп., понад 100 кВт*год –168,00 коп. У цей тариф вже закладена послуга з розподілу електричної енергії. Єдина відмінність – у нових рахунках від ТОВ “Енера-Суми” плата за послугу з розподілу електричної енергії буде винесена окремим рядком, де буде зазначено, скільки споживач платить за неї. Загальна сума оплат лишається незмінна, тобто – ніяких додаткових витрат не вноситься.

   

  Що буде з рекомендованими платежами, які споживачі сплатили ПАТ “Сумиобленерго”?

  Жодна копійка, сплачена споживачем за спожиту електроенергію або у вигляді рекомендованого платежу не буде втрачена. Ці кошти враховуватимуться при наступних розрахунках.

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.