НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 30Авг

  На засіданні робочої групи з питань підтримки сімей, які прибули з території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей розглянуто питання про облік та соціальний захист громадян, які прибули із зазначених територій та про продовження строку дії договору найму житла, наданого в тимчасове користування, особі, що прибула з району проведення антитерористичної операції.

  Засідання відбулося під головуванням міського голови Ігоря Алєксєєва. Заступник начальника управління соціального захисту населення Анатолій Гайдар проінформував присутніх про проведену роботу управлінням, зазначивши, що працівниками здійснюється постійний контроль за дотриманням законодавства.

  Облік внутрішньо переміщених осіб здійснюється управлінням соціального захисту населення відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та постанови Кабінету Міністрів України.

  Всього станом на 01.08.2017 р. на облік управлінням взято 852 переміщених особи (654 сім’ї), з них: особи працездатного віку - 300, пенсіонери - 424, інваліди - 43, діти - 85. Управлінням видано 864 довідки про взяття на облік. Довідка про взяття на облік діє безстроково відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 352.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р.  №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» призначається щомісячна адресна допомога переселенцям. Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців.

   

  Грошова  допомога надається у таких  розмірах:

  - для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);

  - для працездатних осіб — 442 гривні на одну особу (члена сім’ї);

  - для інвалідів – 1312 грн..

  Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

  Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до Охтирського відділення ПАТ “Державний ощадний банк України” з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

  Грошова допомога перераховується управлінням соціального захисту населення на рахунок ПАТ “Державний ощадний банк України”.

   

  Грошова допомога не призначається у разі, коли:

  • будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;

  • будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

  З початку 2017 року за призначенням (продовженням) щомісячної адресної грошової допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та ра­йонів проведення антитерористичної операції по Україні, до управління звернулось 120 сімей. Станом на 01.08.2017 р. отримує щомі­сячну адресну допомогу 100 сімей. Зменшилась кількість сімей отримувачів у зв’язку з поверненням до місця реєстрації, переміщення до інших населених пунктів, з втратою права на призначення адресної допомоги з придбанням житлових приміщень, які розташовані в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції та інше.

  За 7 місяців 2017 р. управлінням соціального захисту населення нараховано та виплачено допомогу на суму 1 064,8 тис. грн. (за відповідний період минулого року - 1405,6 тис. грн.).

  У 2017 році для здійснення підтримки внутрішньо переміщених осіб із зони проведення антитерористичної операції, для найбільш вразливих категорій населення, була надана гуманітарна допомога. Видано продуктових наборів та засобів особистої гігієни – 156 особам, памперси та дитяче харчування отримали 65 осіб.

  По кожному з розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.