НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 21Мар

  Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради надає роз’яснення щодо призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною.

  28 листопада 2018 р. затверджена постанова Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 р.  №996 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 і від 21 листопада 2013 р. №917» (набирає чинності з 01.01.2019), якою розширено перелік державних соціальних допомог, що надаються відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

  Так, починаючи з 01.01.2019 року, одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, опікуну, піклувальнику буде надаватися допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, та яким не встановлено інвалідність.

  Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, до управління соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються наступні документи:

  - заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною;

  - копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

  - документ, що підтверджує повноваження усиновлювача, опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

  - довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ.

  Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається з дня звернення за її призначенням та виплачується шість місяців  в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожну хвору дитину (з січня 2019 р. – 1497 грн.).

  Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідки про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення.

  У разі, коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога виплачується до встановлення інвалідності.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.