Наукові співробітники Охтирського міського краєзнавчого музею підготували і запрошують охтирчан та гостей міста долучитися до заходів, що будуть проведені у травні.
З 6 травня запрошуємо до «Академії культури». Тема травня «Остання подорож Україною» (до дня перепоховання Тараса Шевченка).
8 травня – у День пам’яті та примирення запрошуємо на заходи:
1. Протягом дня – Екскурсія по експозиції «Охтирщина в окупаційний період 1941-1943 рр.».
2. 12:00 – Лекція «Олексій Берест – прапороносець Перемоги».
9 травня у День Перемоги:
1. 11:00 Година пам'яті «У війни не жіноче обличчя» (День Перемоги очима жінок).
2. 12:00-15:00 Екскурсії по музею, демонстрація хронікально-документальних фільмів з фондів музею, прогулянки містом за маршрутом «Друга Світова війна – героїчна сторінка минулого».
16 травня КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей» запрошує Вас на свято вишиванки «Вишиваний світ мистецтва». До Вашої уваги будуть представлені музейні експонати: сорочки, рушники, серветки, паски, скатертини, підзори, фрагменти вишивки XVIII – XX ст., з лекційним супроводом про історію української вишивки та її значення у житті українців, «морозяні» узори охтирської вишивки.
18 травня пропонуємо разом відзначити Міжнародний день музеїв та долучитися до заходів «Музейні ночі в провінційному місті О…».
З 8:00 до 23.00 пропонуємо: тематичні екскурсії залами музею, огляд виставки «Невідоме стає відомим», майстер-класи.
18 травня відзначаємо день Європи з презентацією виставки-екскурсії «Охтирка – місто архітектурних пам'яток».
22 травня запрошуємо Вас на історичну годину «Злети та падіння головного отамана військ УНР» (до 140-річчя від дня народження Симона Петлюри).
24 травня долучіться до літературної години «Є мова – є нація», присвяченої Дню слов'янської писемності і культури.
До Дня пам'яті жертв політичних репресій запрошуємо прослухати лекцію «Все ж таки вона обертається. Українське Відродження 1920-1930-ті». Дізнайтеся про письменників, які продемонстрували незламність людського Духу та Віру в майбутнє, чий життєвий і творчий шлях пов'язаний з Охтиркою. Поговоримо про нечуваний ренесанс української культури, про яскраві ознаки модерних напрямків та стилів у прозі та драмі.
Протягом травня пропонуємо долучитися до проекту «Дітям присвячено…». Це знайомство з творами для дітей поетів та письменників Охтирщини. Зокрема: Платон Воронько. Вірші з розділу «Твори для дітей», казки: «Чотири вітри», «Казка про Суховія», «Гулива гора», «Цап-забіяка», колисанки; Остап Вишня «Дітям»; Борис Антоненко-Давидович «Ялинка з хлопушками»; Сулима Блохін «Морський коник», «Гірська принцеса», оповідання для дітей; Іван Багряний «Казка про лелек та Павлика-мандрівника», «Телефон», «До Ворскли, по рибу».
З нагоди відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років комунальний заклад «Охтирський міський краєзнавчий музей» пропонує долучитися до вивчення проекту «Події Української революції на Охтирщині 1917-1921 рр.» та прослухати лекції за такими темами:
1. «Творці української державності періоду Української революції 1917-1921 рр.».
2. «Суспільно-політичний устрій на Охтирщині в період Української революції 1917-1921 рр.».
3. «Українська революція. Погляд на події через твори Бориса Дмитровича Антоненка-Давидовича».
4. «Культура Охтирки періоду революції 1917-1921 рр.».
5. «Перебіг військових подій революції 1917-1921 рр. на Охтирщині. Петро Болбочан та бій під Охтиркою».
6. «Остап Вишня. Обличчя Української революції»
7. «Охтирчани, міністри уряду УНР: А. Терниченко і С. Бородаєвський. Їх вклад у становленні української державності».
Для вихованців дитячих садків і молодших школярів пропонуємо:
- екскурсії по експозиції «Природа рідного краю» за такими темами: • річки і озера Охтирщини; • корисні копалини охтирських надр; • рослинний світ Охтирщини; • пташиний світ Охтирщини; • тваринний світ Охтирщини.
- уроки народознавства за такими темами: • житло українців; • одяг українців; • посуд українців; • музичні інструменти українців; • побутові речі українців; • промисли і ремесла українців.
- інтерактивні заняття: • у світі метеликів; • у світі комах; • у світі жуків.
Колективні відвідування заходів здійснюються за попереднім записом за адресою вул. Незалежності, 10 або за телефоном (05446) 2-46-33.
КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей»