НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 03Авг

  З  10  по  27  липня  2017 року  на  базі  ОМЦПО-МАН  працював літній оздоровчий профільний табір  туристсько-технічного напряму  «Левадія»,  у  якому оздоровлювалося та навчалося  80  дітей.

   

  Оздоровчий профільний  табір  туристсько-технічного напряму щороку приваблює  дітей  своєю різноплановістю: технічна  та  туристична спрямованість, літній відпочинок і оздоровлення та військово-патріотичне виховання.

  План роботи табору передбачав тісну співпрацю з  в/ч А-0563 (Інженерно-саперний  полк),   в/ч 2276  (Національна гвардія  України) та громадською організацією ветеранів військової служби «Маю честь», виробничі екскурсії, знайомство зі світом професій, майстер-класи з різних напрямків технічної творчості, роботу гуртка «Авіамоделювання», оздоровчо-виховні та спортивні заходи.

  Дякуючи командиру в/ч А-0563 Яковцю О.В., ТВО командира в/ ч 2276  Шмалько М.І. та голові міської  громадської організації ветеранів військової служби «Маю честь»  Могилку Л.С., вихованці  табору познайомилися з буднями військовослужбовців, побували на території військових частин міста Охтирки, побачили  різні види військової техніки, розглянули зблизька бо­йову  зброю. Крім того вихованці табору залюбки брали участь у тренуваннях зі стрільби в тирі. Надзвичайно зацікавило дітлахів зна­йомство  зі службово-пошуковими собаками гвардійців. Вихованці з цікавістю спостерігали  за роботою тварин: собаки виконували команди інструктора, шукали сховані різноманітні предмети, затримували  підозрілих  осіб, умовних терористів тощо. Наприкінці екскурсії вихованці завітали до клубу в/ч 2276, де подивилися кінофільм про військову службу  у Національній  гвардії  України.

  Всім хлопчикам та дівчаткам запам‘яталися відвідини пожежної частини.  Найбільш цікавим було те, що кожен вихованець мав змогу побачити та поміряти спеціальний одяг працівників пожежної служби, побувати в машині, потримати «рукав»,  з якого гасять вогонь.

  Рятувальники розповіли дітям про свої будні, цікаві випадки, які трапляються під час роботи. Особливу увагу звернули на профі­лактику, попередження та недопущення випадків, які призводять до пожежі, необережного поводження на воді, під час перебування у висотних будівлях, на деревах тощо.

  Під час роботи табору діти побували на екскурсіях в Охтирському краєзнавчому музеї, в музеї  НГВУ «Охтирканафтогаз», на виробничій екскурсії  у  Охтирському  пивоварному  заводі.

  Не залишила байдужою  екскурсія  і до Охтирського Свято-Покровського кафедрального собору в «День духовності», де діти познайомилися з історією храму, слухали розповідь з основ християнства.

  Дуже сподобалася юним охтирчанам екскурсія до спортивно-готельного комплексу «Нафтовик» НГВУ «Охтирканафтогаз», де вони  мали змогу позайматися у тренажерному та спортивному залах.

  21 липня 2017 року вихованці загону «Живчики» табору «Левадія»  відправилися у туристичну подорож до міста Харків. Там їх чекала насичена екскурсійна програма. Спочатку діти відвідали музей залізничного транспорту, де ознайомилися із різноманітною технікою залізниці: паровозами, тепловозами, електровозами, дизелями та обладнанням для ремонту залізничних доріг (з ХІХ століття до сьогодення). Потім вихованці завітали до Дитячої залізної дороги, де їхні ровесники (юні випускники цієї залізниці)  для них провели цікаву і змістовну екскурсію по головній станції, музею, пульту управління залізничним вузлом, а потім  з вітерцем провезли у міні-вагончиках  уздовж  всієї  дитячої  залізниці. Після обі­ду діти  побували у зеленому та квітучому парку ім. Фельдмана. Там вони побачили багато диких та свійських тварин, птахів та риб. Покаталися на різноманітних качелях, погралися на дитячих майданчиках, пострибали на батуті, отримали багато задоволення.

  Сподобалися вихованцям табору і заходи, які проводилися в Охтирській дитячій бібліотеці та у бібліотеці-філії для дітей, що розташована у мікрорайоні Дачний: цікаві пізнавально-розважальні  заходи «День морозива» та «День шоколаду», пізнавально-навчальний – «Пізнай свою історію – вона єднає нас», читацькі години, зустріч з відомою дитячою письменницею Анною  Коршуновою (Шевченко), авторкою книг: «Фроська – кімнатна фея», «Справжні друзі», «Пригоди лицаря Морквицаря і принцеси Картоплеси», «Разом весе­ліше», «Паровозик Пузя», дитячих віршів, п‘єс, лауреатом премій «Просто так», «Коронація слова», членом Національної спілки письменників України, яка розповіла дітям про свій життєвий шлях, про свої твори.

  У «День  безпеки життєдіяльності» вихованці табору зустрілися із завідуючою кабінетом  «Клініка дружня до молоді»  – Мучник Ганною Мусіївною, котра розповіла дітям  про шкідливі звички  (паління, алкоголізм, наркоманія), про правила самозахисту від різноманітних інфекцій (ВІЛ /СНІД, гепатит С,  туберкульоз та ін.).  Прапорщик  в/ч А-0563 медфельдшер О.В. Котвицька розповіла дітям про правила надання першої медичної допомоги при опіках, переломах, вивихах, утопленні, укусах комах, плазунів, тварин, ураженні електричним струмом., а  командир взводу Яковлєв О.В. зазначив про небезпечність і шкідливість хімічної та біологічної зброї.

  Спортивні та туристичні естафети, змагання, заняття на тренажерах, екскурсії до лісу пожвавлювали роботу табору та оздоровлювали вихованців, адже загальновідомий вислів стверджує, що «В здоровому тілі – здоровий дух».

  «День паперових літачків». В цей день майстер-клас  з виготовлення паперових літачків  та паперових човників  провів керівник загону «Живчики» Т.Г. Хоменко. Після виготовлення паперових виробів вихованці табору відпрацювали техніку запуску найпростіших моделей літаків, а потім провели міні-змагання із запусків паперових літачків  на дальність та точність польотів, познайомилися з відеозаписами найцікавіших обласних змагань з кімнатного авіамоделювання та ракетомодельного спорту. За підсумками змагань 1 місце зайняв Золотавін  Владислав,  2 місце -  Ліненко Василь,  3 місце – Бойко  Микита. Переможці  отримали  грамоти.

  Традиційними та най­більш святковими заходами в таборі стали «Дні ракето-  та  авіамоделіста». У  цей день вихованці гуртка «Авіамоделювання» (кер. Гарькавенко В.В.) та  гуртка «Ракетомоделювання» (кер. Веселов  І.В.), провели  для  всіх вихованців табору майстер-класи з виготовлення, демонстрації  та  запусків  діючих  авіа- та ракетомоделей, тобто  показове  «Авіа-шоу». Місце проведення заходу –  болотяний пустир неподалік від  Охтирської міськрайонної поліклініки, бо тут менше ризику, що недешеві авіа- та ракетомоделі розіб‘ються.

  Спочатку  на   «космодромі»  в  небо  стартували   ракетомоделі  класу  S-6-A,    S-3-A,  модель-копія «Найк-Геркулес». Діти із захопленням дивилися  за польотом  ракетомоделей, котрі взлітали високо у безхмарне небо, а потім приземлялися на парашутах  та  ротошутах.

  Потім «естафету» шоу прийняли авіамоделісти – вихованці гуртка «Авіамоделювання» ОМЦПО-МАН, котрі  демонстрували польоти радіокерованих моделей  літаків  F-3-A(пілотований  літак) та авіамоделі F-3-G (планер-паритель) тощо.  Діти  були в захваті. Взагалі,  авіа- та ракетомоделювання  приносить  велику  емоційну  розраду для учасників та глядачів  «Авіа-шоу», яким могли помилуватися всі жителі вулиць Полтавської та Петропавлівської ,  працівники і пацієнти Охтирської  ЦРЛ. Два радіокерованих літака, які протягом 2 років брали участь у всеукраїнських  та обласних змаганнях  з авіамодельного спорту і, до речі, були їх переможцями,  виконували обов‘язкові та довільні польоти над Білим озером. Нагородою для  учасників «Авіа- шоу» стали захоплені та замріяні погляди хлопчиків та дівчаток, спрямовані в небо, які протягом  1,5 годин у спекотну погоду не залишали імпровізоване  літовище.

  А закривали табірну зміну  розважально-ігрові програми та святковий концерт, який підготували самі ж  вихованці табору. Провулком  Юріївським  лунали  дитячі  пісні, веселий сміх та оплески глядачів.

  Офіційний сайт Охтирської міської ради.

   

  От редакции:  Как видим, интересно, весело и с пользой можно провести лето и в Ахтырке, при чисто символической стоимости. Наверное, многие пожалели, что не отправили своих детей в “Левадию”.  Жаль, что столь подробный отчет появился в СМИ после окончания работы лагеря, а не перед его открытием в качестве предстоящей программы, с которой могли бы заранее ознакомиться родители и их дети - желающих посещать лагерь было бы значительно больше.

  Будем надеяться, что и в следующем году “Левадия” гостеприимно откроет свои двери для всех желающих, а этот отчет станет своего рода приблизительной программой мероприятий лета-2018.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.