НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 14Июн

  Народний аматорський колектив театр української пісні «Калина» під керівництвом Катерини Макаренко взяв участь у вшануванні Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

  Традиційно в переддень Святої Трійці збираються на Тарасовій горі гості із різних куточків України, щоб вшанувати великого Кобзаря на заходах, що проводить Всеукраїнський благодійний культурно-науковий фонд  Т. Г. Шевченка, президентом якого є правнука великого Кобзаря по сестрі Катерині Людмила Красицька.

  До цього святкового дійства народний аматорський колектив театр української пісні «Калина» (керівник Катерина Макаренко) комунального закладу «Охтирський місь­кий центр культури і дозвілля» долучився на запрошення Людмили Красицької.

  Урочиста церемонія розпочалася ходою до могили Шевченка. Учасники театру української пісні «Калина» вклонилися генію українського народу, поклали квіти та хліб на могилу Тараса від Охтирської землі, разом із гостями запалили свічки, пом’янули Кобзаря молитвою та виконали пісню «Зоре моя вечірняя» на слова Т. Шевченка, музику  В. Захарченка.

  Після поминальної церемонії, біля підніжжя пам’ятника Шевченку відбулися урочистості з нагоди нагородження лауреатів Міжнародної премії фонду Тараса Шевченка «В своїй хаті  своя й правда, і сила, і воля». Лауреатами цьогорічної премії стали: письменник Олександр Шугай (м. Київ), професор університету Григорій  Клочек  (м. Кропивницький), поет-письменик Захарій Іванов (Болгарія). Звання  лауреата Міжнародної премії фонду Шевченка удостоєна керівник народного аматорського колективу театру української пісні «Калина»  Катерина Макаренко (м. Охтирка) за багаторічну подвижницьку діяльність з усебічного відродження національної культури через численні громадські літературно-мистецькі заходи.

  Катерина Макаренко прочитала свою віршовану «Сповідь Кобзареві», вручила Людмилі Красицькій ікону Охтирської Божої Матері.

  Народний аматорський театр україн­ської пісні «Калина» виконав ряд творів на поезію Т. Шевченка та патріотичної тематики.  Всі учасники дійства приєдналися до виконання пісні «Ой, у лузі червона калина похилилася», що стало кульмінацією акції, вільної від партійної пропаганди  та мітингування. Фонд Т.Г. Шевченка також провів ІІІ тур Всеукраїнського квест-марафону за темою «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?».

  Народний аматорський колектив театр української пісні «Калина» та його керівник Катерина Макаренко нагороджені грамотами за вагомий внесок у справу популяризації  культурних традицій українського народу, зокрема Кобзарського слова та пісні, що покликані формувати національну свідомість та патріотизм.

  Калинівці відвідали музей Т.Г. Шевченка, познайомилися з експозиціями, пройнялися особливим духом Шевченкового слова,  почерпнули те сокровенне, що дає відчути себе справжнім патріотом.

  Шевченко поруч і знову попереду, в котре змушує нас знаходити відповіді «Що ми? Чиї сини? Яких батьків? Ким, за що закуті?» , а слова, які сказав  український пророк понад сотню літ тому, зрозумілі кожному і нині.

  Офіційний сайт Охтирської міської ради.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.