НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 26Фев

  На апаратній нараді 17 лютого 2020 р., крім основних питань життєдіяльності міста та роботи служб, заслухано інформацію начальника  відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради Оксани Коваленко щодо надання медичної допомоги хворим на цукровий та нецукровий діабет в Охтирській міській об’єднаній територіальній громаді.

  Медична допомога хворим на цукровий та нецукровий діабет мешканцям Охтирської міської терито­ріальної громади надається лікарями КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» та КНП ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Ендокринологічну службу в КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» представляє 1 лікар-ендокринолог, а також надають ендокринологічну допомогу хворим з цукровим діабетом сімейні лікарі КНП ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

  Щороку кількість хворих на цукровий діабет зростає. В ендокринологічній службі КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» станом на 01.01.2020 року з діагнозом цукровий діабет обліковується всього 2619 чоловік (за 2018 р. – 2572 чол.), котрі є мешканцями Охтирської міської об’єднаної територіальної громади та територіальних громад Охтирського ра­йону. Ендокринологічною службою КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» з 2016 року внесено дані про пацієнтів до централізованого реєстру хворих на цукровий діабет. Таким чином, неможливо двічі ввести одного і того ж пацієнта, а також одночасно видати йому інсулін в двох регіонах.

  Кількість хворих на цукровий діабет, які потребують інсулінотерапії, станом на 01.01.2020 р. по Охтирській міській об’єднаній територіальній громаді складає – 268 чол. (в т.ч. 15 дітей та 4 мешканці Староіванівського старостинського округу), що на 15 чоловік більше у порівнянні з 2019 роком.

  Довідково: по м. Охтирка та ОТГ Охтирському району всього - 353 чол. (в т.ч 18 дітей), в 2018 р. було – 318 чол. (в т.ч. 16 дітей).

  На 2019 рік в кошторисі КЗ «Охтирська центральна районна лікарня» на початок 2019 року було затверджено коштів цільової медичної субвенції для забезпечення препаратами інсуліну та десмопресину  хворих на цукровий та нецукровий діабет жителів м. Охтирка в сумі 1 041,3 тис. грн. (41,1% від потреби), щомісячно для даних хворих затверджено 86,8 тис. грн. Загальна потреба на 2019 рік  становила – 2 530,8 тис. грн. З місцевого бюджету в 2019 році додатково було виділено 1 500,0 тис. грн. для забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. Фактично за 2019 рік по місту профінансовано на зазначені цілі всього - 2 541,3 тис. грн.

  Довідково: по ОТГ Охтирського ра­йону на забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет на 2019 р.  за­тверджено в сумі всього 913,6 тис. грн., в т.ч. медична субвенція – 342,0 тис. грн., власні кошти – 571,6 тис. грн.

  З липня 2019 року КЗ «Охтирська центральна районна лікарня» зареєстровано як КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» (одержувач бюджетних коштів), як це вимагає норма законодавтсва. Тому лікарня не має права в своєму кошторисі затверджувати кошти за кодом економічної класифікації видатків КЕКВ 2730 «Інші поточні трансферти населенню», дана функція перейшла до головного розпорядника коштів – відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради. Тому в липні 2019 року між відділом охорони здоров’я Охтирської міської ради, КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» та аптечними закладами міста було укладено 3-х сторонні угоди на відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю відшкодовується. Такі угоди укладаються за коштами медичної субвенції, міськими коштами і окремо по кожній територіальній громаді з такими аптечними закладами:

  ТОВ «ПРАНА-ФАРМ» за адресою: вул. Батюка, 49-А;

  ТОВ «Менго» за адресою: вул. Незалежності, 19;

  КП «Центральна районна аптека №4» за адресою: пр. Харківський, 15.

  ТОВ «Подорожник Суми» за адресою: м. Охтирка, вул. Левченко, 21; вул. Батюка, 36; вул. Перемоги,11.

  На І квартал 2020 року з державного бюджету виділено на забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет жителів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади всього 295 150,0 грн. цільових коштів за програмою «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет». Щомісячно на січень-березень 2020 року затверджено по 98 380,0 грн.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.