НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 04Ноя

  В Охтирському краєзавчому музеї пройшла навчально-практична конференція «СХОДИНКИ ДО ЗНАНЬ» НТУ «НАУКОВА ЗМІНА» юних науковців Охтирки.

  29 жовтня 2015 року Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, спільно з Охтирським краєзнавчим музеєм, напередодні Всесвітнього Дня науки в ім‘я миру і розвитку провели науково-практичну конференцію для учнівської молоді «Сходинки до знань».

  Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). Цей день – ще й чудова нагода, аби вшановувати наукові традиції, популяризувати досягнення вчених, залучати молодь до світу науки.

  У конференції узяли участь 22 юних науковці НТУ «Наукова зміна» закладу, які роблять перші кроки в науку за напрямами: «Науки про Землю», «Історії та правознавства», «Економіки», «Філології».

  Конференцію відкрила керівник НТУ «Наукова зміна» ОМЦПО-МАН Віра Хорошун та директор Охтирського краєзнавчого музею Людмила Міщенко. Людмила Володимирівна подарувала вихованцям дослідницько-експериментального напряму цікаву наукову літературу.

  Основна мета навчальної конференції – для дітей: навчитися презентувати свої перші дослідження перед численною аудиторією, а для дорослих: сприяти зацікавленню дітей і молоді науковою роботою.

  Найменша учасниця конференції Піскурьова Пауліна учениця 5 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Р.К. Рапія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», за 2 місяці навчання в МАН провела значну роботу з дослідження тварин у творчості українського народу, зокрема, в українських казках.

  Юні кліматологи з гуртка «Географ-науковець» проаналізувати середню температуру літніх місяців 2015 року та вересня цього ж року.

  Нетрадиційно підійшли до підготовки презентації своїх досліджень географи та біологи гуртка «Географ-науковець», які провели комплексну експедицію берегами річки Охтирка в районі парку «Кнєжа» та оригінально доповіли про кожен об‘єкт дослідження: річку Охтирка, дерева (клен, тополю, ясен, вербу, бересток), привівши приклади не тільки виміряних біологічних параметрів, а й народознавчі дослідження.

  Досвідчені юні економісти дали майстер-клас із захисту своїх наукових робіт, а філологи вразили різноманітними та несподіваними темами дослідження як з української мови («Використання засобами масової інформації інверсованих речень як форми впливу на свідомість людини»), так і з англійської (про діалекти Англії та про неологізми в англійській мові).

  Юні майбутні історики розпочали дослідження історії церков Архангела Михаїла та Георгія Побідоносця, відвідавши ці духовні святині, зустрілися з настоятелями храмів.

  Не можна не згадати і про початок роботи над темою про відомого нашого земляка, краєзнавця та науковця Олександра Твердохлібова, який на початку ХХ століття прославив наш край своїми етнографічними дослідженнями.

  Тож завдяки участі у навчально-практичній конференції вихованці НТУ «Наукова зміна» ОМЦПО-МАН отримали необхідні практичні знання та навички з презентації своїх досліджень та поділилися своїми першими враженнями щодо навчання в наукових гуртках системи Малої академії наук України.

   Сайт Охтирської міської ради.

Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.