НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 21мая

  З метою профілактики метгемоглобінемії  у дітей Охтирським відділом ДУ «СОЛЦ МОЗ України» організовано дослідження питної води з колодязів, воду з яких споживають діти віком до 3-х років на вміст нітратів.

  Водно-нітратна метгемоглобінемія розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю й пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові та втратою здатності еритроцитів крові переносити кисень до органів та тканин. У цьому випадку в організмі дитини розвивається кисневе голодування, що призводить до важких наслідків і навіть до смерті.

  За 2019 рік було досліджено 96 зразків води з колодязів. У всіх пробах виявлено перевищення гігієнічних нормативів за вмістом нітратів (допустимий вміст нітратів  50 мг./дм. куб.).

  По населеним пунктам   Чернеччинської громади було відібрано 37 зразків. Не відповідали вимогам  зразки води в с. Ясенове, с. Підлозіївка, с. Бакирівка, с. Хухра,  с. Високе, с. Вербове, с. В. Гай, с. Пологи, с. Бугрувате і с. Чернеччина, де перевищення вмісту нітратів у воді було в 15 разів (по вул. Береговій).

  По населеним пунктам Чупахівської громади було відібрано 19 зразків води. Перевищення вмісту нітратів у воді колодязів було виявлено в с. Новопостроєне,               с. Лантратівка, с. Грінченкове і селищі Чупахівка, де перевищення вмісту нітратів у воді було в 25 разів.

  По населеним пунктам Грунської  громади було відібрано 18 зразків води з колодязів. У всіх зразках було завищено вміст нітратів. Це було в с. В’язове, с. Шаболтаєво, с.  Бандури, с. Грунь. Найбільше перевищення вмісту нітратів у воді (у 8 разів) було у с. Грунь.

  По населеним пунктам  Комишанської  громади було відібрано 13 зразків води питної з колодязів. Всі зразки не відповідали вимогам по с. Комищі, с. Карпи­лівка, с. Щоми, с. Качанівка, с. Неплатине. Най­більше перевищення  (у 8 разів) було виявлено в с. Карпилівка.

  В с. Олешня було відібрано 8 зразків  води питної з колодязів. Всі зразки не відповідали вимогам по вмісту нітратів. Найбільше перевищення  (у 8 разів) було  по вул. Лермонтова.

  Однією з причин наявності нітратів у воді шахтних колодязів є недотримання їхніми власниками санітарних вимог при облаштуванні та утриманні колодязів, вигрібних ям, надвірних туалетів, місць утримання худоби тощо.

   Лікар із загальної гігієни Доля  В.П.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.