НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 08Фев

  Оргтехніку вартістю понад 1 мільйон гривень для Охтирського відділу поліції, який є одним із восьми учасників пілотного проекту в Україні зі створення підрозділів поліцейських детективів, передали представники Консультативної місії ЄС.

  Для детективів Охтирського  відділу, куди входять Тростянецьке, Краснопільське та Великописарівське відділення, було презентовано 61 ноутбук; 24 лазерних принтери, в тому числі 2 великі копі-центри; 4 цифрові фотокамери з картами пам’яті; 10 зовнішніх жорстких дисків на 2 терабайти та запасні картриджі для принтерів.

  За словами провідного радника Консультативної місії ЄС з питань кримінальних розслідувань Збінека Ванічека, вони задоволені, що українська сторона показує відкритість у проведенні реформування правоохоронних органів, тож й надалі готові надавати інформаційну, консультативну та матеріальну допомогу.

  «Перед початком роботи було проведено аналіз системи кримінальних розслідувань, на основі якого Місія підготувала Концепцію з реформування цього напрямку з метою отримання більш ефективних результатів. Початкова ланка полягала у об’єднанні функцій слідчих та оперативників та створенні служби детективів. Сьогодні ми офіційно передаємо обладнання для Охтирського відділу», - наголосив він.

  Голова облдержадміністрації Микола Клочко подякував поліції Сумщини за сумлінну та якісну роботу, що підтверджено цифрами статистики. За минулий рік у загальнодержавному рейтингу з розкриття злочинів в цілому та особливо тяжких злочинів область посіла 2 місце; з розкриття тяжких злочинів та дорожньо-транспортних пригод - 4; з розкриття крадіжок, шахрайств та хуліганства - 5.

  За його словами, технічна підтримка зарубіжних партнерів свідчить про розуміння Євросоюзом проблем нашої держави і бажання допомогти. Для області, що межує із країною-агресором, така допомога вкрай потрібна.

  «Реалізація пілотного проекту в Охтирці дає змогу «закрити» південну частину кордону і стабілізувати криміногенну, а отже і суспільно-політичну ситуацію в області. На майбутнє було б логічно подовжити експеримент і задіяти північну частину області з центром у Шостці, а також у Сумському ра­йоні, щоб повністю убезпечити наш кордон», - зазначив керівник області.

  Очільник поліції Сумщини Микола Лушпієнко подякував партерам за допомогу і зазначив, що відтепер новітня техніка європейського рівня дозволить детективам більш якісно та оперативно виконувати свої обов’язки із розкриття, документування та розслідування кримінальних правопорушень.

  Довідково: Сумщина є одним із восьми регіонів, на території якого відбувається реалізація пілотного проекту зі створення підрозділів поліцейських детективів. Проект зі створення органів досудового розслідування шляхом об’єднання наявних слідчих підрозділів та підрозділів кримінальної поліції триває з квітня 2017 року по березень 2018 року в окремих територіальних підрозділах поліції Київської, Запорізької, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської та Хмельницької областях.

  На території нашого регіону експеримент проводиться в Охтирському відділі поліції ГУНП в Сумській області. Мета такого кроку - спростити роботу поліцейських та підвищити ефективність розкриття злочинів, створивши своєрідних «універсальних» солдатів, які зможуть проводити і оперативні заходи, і виконувати слідчі дії.

   Відділ комунікації поліції Сумської обл.

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.