НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 06Июн

  З різних причин батьки, діти  яких зареєстровані в об’єднаних територіальних громадах, сільських радах Охтирського району, чи інших містах, обрали для  навчання та виховання своїх дітей освітні заклади міста, і це їх право.

  Засновником закладів освіти є територіальна громада міста Охтирки в особі міської ради, яка в межах своїх повноважень забезпечує  ефективне функціонування   освітньої галузі, яке, як відомо, залежить від фінансування.

  Основне джерело видатків на освіту -  державний і місцевий бюджет. Охтирська громада самостійно утримує заклади дошкільної освіти, в яких навчаються і діти з ОТГ. У 2019 році витрати на утримання садочків, заробітну плату працівників дошкільних установ для місцевого бюджету складають 52 млн. грн.

  Повна загальна середня освіта є обов’язковою, і саме на  забезпечення її здобуття виділяється субвенція з державного бюджету на  заробітну плату педагогічним працівникам.  Усе інше: навчання за індивідуальною, інклюзивною формами, харчування учнів 1-4 класів та  дітей пільгових категорій (у 2019 році це становить 4,4 млн. грн.) лягає на плечі територіальної громади.

  Вартість утримання 1 учня на рік, за рахунок міського бюджету, становить 5200  гривень, 1 вихованця в садочку – 24500 гривень. Витрати для бюджету міста складають понад 4,0 млн. грн. на рік.

  З початку 2019 року з головами  об’єднаних територіальних громад тривали переговори щодо відшкодування коштів  шляхом укладання договорів про передачу міжбюджетних трансфертів між Охтирською міською радою та об’єднаними громадами на оплату витрат на утримання та виховання дітей, які зареєстровані на їх території, але навчаються та виховуються у закладах освіти м. Охтирка.  Ця робота проводиться відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад». Пояснюється це тим, що в рамках проведення реформи місцевого самоврядування в Україні відбувається і реформа міжбюджетних відносин. Усі батьки та їх діти належать до певної територіальної громади, орган місцевого самоврядування якої також має власний бюджет. А відтак за ці кошти повинно забезпечуватися надання дітям освітніх послуг. Така позиція закріплена чинним законодавством України.

  На сьогодні досить конструктивним є діалог лише з Чернеччинською ОТГ. Частина  громад не визначилася з рішенням щодо відшкодування, частина - відмовила  на  звернення, у зв’язку з цим плата за харчування учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців закладів дошкільної освіти ляже на плечі батьків.

  Переконані, що батьки не повинні сплачувати за утримання  дітей у закладах освіти, адже на це повинні бути закладені кошти в бюджетах відповідних територіальних громад.

  Права дітей з ОТГ чи іногородніх відвідувати міські заклади освіти ніхто не позбавляє, учні продовжуватимуть здобувати дошкільну та повну загальну середню освіту. Батькам радимо  бути активними та наполегливо звертатися до керівників своїх громад з питання відшкодування коштів.

  Сподіваємося, що голови ОТГ та району віднайдуть можливість не економити кошти на дітях, показавши при цьому як вони піклуються про членів своїх громад.

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.