НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 03Авг

  Охтирка - місто хоч і не дуже велике, але розкидане на великій площі завдяки приватному сектору. а тому проблема міського транспорту турбує багатьох охтирчан. 

  Станом на 01.07.2017 р. в місті працює 22 маршрути в режимі маршрутного таксі, які обслуговують 26 автобусів  на  465 пасажиромісць, та 4 маршрути в звичайному режимі руху - 4 автобуси на 191 пасажиромісць. П’ять  автобусів пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

  Перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування здій­снюється 11-ми фізичними особами-підприємцями, товариством з обмеженою відповідальністю «ТК Альянс +» та Комунальним підприємством «Благоустрій» Охтирської міської ради.

  Усі нагальні проблеми пасажирських перевезень по місту розглядаються на комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним транспортом загального користування на території  м. Охтирка. З  початку 2017 року  проведено 3 засідання комісії, на яких розглянуті 17 питань.

  Відділом транспортної інфраструктури управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства проводяться щоденні  обстеження дотримання перевізниками умов договорів про організацію перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка. В разі виявлення порушень складаються акти відповідної форми. У 2016 році у ході проведених перевірок складено 11 актів про порушення на  6 перевізників. З початку 2017 року виявлено 4 порушення у 4-х перевізників.

  Основними порушеннями умов договорів є:

  - не виконання перевізниками розкладу руху;

  - самовільна заміна транспортного засобу на маршруті.

  На порушників складені акти та направлені листи з вимогою про недопущення порушень в подальшій роботі. Питання дотримання умов договорів, культури обслуговування пасажирів та поведінки водіїв знаходиться на постійному контролі управління та комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним  транспортом загального користування на території м. Охтирка. Випадки  порушень умов договорів, скарги та заяви мешканців на негативну поведінку водіїв розглядаються на засіданнях комісії з запрошенням власників транспортних засобів та водіїв.

  Визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах згідно з чинним законодавством.

  В січні 2017 року проведений конкурс з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування на  маршрут №4 «ТЕЦ-Кардашівка», який працює у звичайному режимі руху (соціальний).

  Загальною проблемою транспортного обслуговування на міських маршрутах залишається підвищення культури обслуговування пасажирів, в тому числі пільгових категорій, про що свідчать звернення громадян. За перше півріччя 2017 року спеціалістами відділу транспортної інфраструктури розглянуто 7 усних звернень громадян та 11 письмових звернень з питань транспортного обслуговування населення. Усі звернення ретельно опрацьовані, заявники отримали ґрунтовні відповіді. Стан розвитку автомобільного транспорту загального користування висвітлюється в розділі програми соціально-економічного розвитку міста.  Питання пасажирських перевезень розглядаються  на апаратних нарадах при міському голові.  З початку 2017 року в залі засідань міської ради проведено дві зустрічі з приватними перевізниками міста з питання дотримання безпеки дорожнього руху та виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині безпеки перевезень. Представниками відділу поліції проводяться профілактичні заходи з перевізниками стосовно дотримання технічного стану транспортних засобів для перевезення пасажирів.

  Перевізники, які здійснюють перевезення в режимі руху маршрутних таксі, добровільно зобов’язалися та  здійснюють в усі дні, крім святкових та вихідних, безкоштовні перевезення без надання компенсації з місцевого бюджету:

  - пільгових категорій населення з наданням одного місця для осіб, які визначені чинним законодавством;

  - дітей віком до 6 років;

  - дітей-інвалідів без обмеження кількості місць;

  - учасників АТО, з наданням одного місця;

  - дітей загиблих учасників АТО.

  Також, у маршрутних таксі під час учбового процесу надається знижка учням 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів в розмірі 25% від затвердженого тарифу. Усі перевізники за згодою сторін надають безкоштовно транспортні засоби для проведення загальноміських заходів.

  У кінці березня 2017 року перевізники повідомили про намір щодо підвищення тарифу на перевезення пасажирів з 3-х  до 5 гривень. На комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним  транспортом загального користування на території м. Охтирка було прийнято рішення про необхідність створення робочої групи з спеціалістів управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, управління фінансів та економіки та управління соціального захисту населення щодо перевірки достовірності наданої перевізниками інформації в розрахунках шляхом обстеження пасажиропотоку. Розпорядженням міського голови від 12.05.2017 р. робоча група була створена, управлінням  розроблений та затверджений графік проведення обстеження. Обстеження проводилося по 24-х маршрутах, результати роботи робочої групи обговорювалися на засіданні комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним транспортом загального користування на території м. Охтирка. За результатами обстеження виявлено  на 15 маршрутах значні (більш ніж 10%) розбіжності  між інформацією перевізника про кількість перевезених пасажирів та аналогічною інформацією, отриманою робочою групою під час обстеження пасажиропотоку. Відповідно до вимог Порядку встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, затвердженого рішенням міської ради №1083-МР від 29.05.2014 р.  із змінами, автомобільним перевізникам були направлені зауваження в письмовій формі з рекомендаціями внести зміни в розрахунки тарифів (зменшити % рентабельності з 20 на 15%, включити в розрахунок фактичну ціну за газ метан та включити в розрахунок обсяг перевезених пасажирів за результатами роботи робочої групи). Колективним зверненням від 14.06.2017 р. перевізники міста звернулися до міського голови з проханням підвищити тариф не на 5, а на 4 гривні. Відповідно до рішення  комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним  транспортом загального користування на території м. Охтирка, управлінням розпочата регуляторна процедура з відкритим  обговоренням проекту рішення. Проекти рішення про встановлення тарифів на перевезення розміщені на сайті Охтирської міської ради 10.07.2017 р. Протягом 35 днів управлінням приймаються письмові зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб. На сьогоднішній день зауважень та пропозицій не надходило.

  Поступово проводиться оптимізація мережі міських маршрутів загального користування. За рішенням комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним  транспортом загального користування на території м. Охтирка за період з 01.06.2016 р. по 01.07.2017 р з мережі вилучені збиткові маршрути №1а та №13, від обслуговування яких відмовилися приватні перевізники. В листопаді місяці 2017 року буде розпочинатися процедура підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів по 13 маршрутам, дія договорів у яких закінчується у лютому 2018 року.

  До відома мешканців міста доводиться інформація про розклади руху маршрутних таксі та автобусів в звичайному режимі руху шляхом розміщення на сайті Охтирської міської ради. З метою облаштування автобусних маршрутів загального користування необхідною інфраструктурою прийнято рішення міської ради №583-МР від 22.12.2016 р. «Про затвердження Програми Розвитку мережі зупинок міського громадського транспорту м. Охтирка  2017-2020 роки». Управлінням проведене обстеження та облік існуючих безхазяйних зупинок громадського транспорту по місту. Складений перелік зупинок та перелік необхідних робіт для проведення поточного ремонту. Програма  економічного і соціального розвитку м. Охтирка на  2017 рік не передбачає фінансування заходів вказаної вище програми, але  на виконання доручення міського голови виконані роботи з поточного ремонту автобусної зупинки по вул. Перемоги біля ЗОШ №1 в межах фінансування. Зупинка буде обладнана відповідним дорожнім знаком, біля зупинки буде встановлено урну для сміття.

  У зв’язку з введенням в дію  закону України, який змінює правила дорожнього руху щодо кругового руху по місту Охтирка було проведено коригування дислокації дорожніх знаків та розмітки по місту на   площі Соборній та площі Успенській. Для оптимізації транспортного руху на площі Соборній  управлінням опра­цьовується питання щодо можливості влаштування на площі Успенській острівців безпеки, які будуть розділяти напрямки руху.

  Офіційний сайт Охтирської міської ради.

   

   

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.