НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 31Июл

  На апаратній нараді при міському голові начальник відділу охорони здоров’я Оксана Коваленко зазначила, що важливим питанням охорони здоров’я в місті Охтирка є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

  На сьогодні епідемічна ситуація характеризується високим рівнем поширення ВІЛ–інфекції серед представників різних груп населення, в однаковій мірі, як серед осіб, що належать до груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, так і серед благополучних верств населення з переважним ураженням осіб працездатного віку, нерівномірним поширенням та зміною основного шляху передачі ВІЛ з парентерального на статевий.

  Станом на 01.07.2019 року на диспансерному обліку в КЗ «Охтирська ЦРЛ» з приводу ВІЛ-інфекції перебуває 56 чол., з яких 12 хворих на СНІД. Четверо людей померли у 2019 р. 

  В КЗ «Охтирська ЦРЛ» створений та функ­ціонує кабінет «Довіра», де молоді, мешканцям міста та сільським жителям надаються послуги з добровільного консультування та тестування на ВІЛ. На базі кабінету «Довіра» функціонує сайт антиретровірусної терапії. В кабінеті «Довіра» наявні препарати для антиретровірусної терапії, отримані КЗ «Охтирська ЦРЛ» за рахунок коштів держбюджету та глобального фонду.

  На даний час 33 ВІЛ-інфікованих (59% від загальної кількості ВІЛ-інфікованих хворих по місту та територіальним громадам Охтирського району) отримують безкоштовно антиретровірусну терапію, з них 19 мешканців міста, 14 - сільські мешканці.

  В КЗ «Охтирська ЦРЛ» лікарем інфекціоністом кабінету «Довіра» проводяться індивідуальні консультації для людей, які нещодавно дізнались про ВІЛ статус, а також надається консультативна допомога в підготовці до розкриття статусу іншим членам сім’ї. Всі хворі, які направлені на АРТ терапію, обстежені та проконсультовані. За І півріччя 2019  взято на «Д» облік вперше - 4 особи.

  Серед усіх вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в І півріччі 2019 стабілізувався показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію, зменшилася частка випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію у віковій групі 15-24 років. За звітний період гемотрансфузії нетестованої крові в КЗ «Охтирська ЦРЛ» не проводилось.

  В КЗ «Охтирська ЦРЛ» впроваджено програму попередження ВІЛ-інфікування від матері до дитини, забезпечене 100% дворазове обстеження на ВІЛ вагітних жінок, також проводиться обстеження чоловіків вагітних жінок (1 раз). Серед осіб, які перебувають на диспансерному обліку з приводу ВІЛ-інфекції у лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіра» КЗ «Охтирська ЦРЛ», відсутні ВІЛ-інфіковані вагітні жінки.

  У 2018 р в кабінеті «Довіра» обстежено 3044 чол., із них швидкими тестами 628 чол., виявлено 6 тест-систем з позитивним результатом.

  За І півріччя 2019 рік обстежено 1690 осіб, з них швидкими тестами 341 (1 тест позитивний).

  За 2018 - І півріччя 2019 КЗ «Охтирська ЦРЛ» було покращено матеріально-технічну базу кабінету «Довіра»: придбано комп’ютерну техніку, сейф, бланки, облікові журнали для повноцінного функціонування кабінету.

  За період 2018-2019 КЗ «Охтирська ЦРЛ» для безоплатного консультування придбано 50 шт. швидких тестів на ВІЛ-інфекцію, закуплені одноразові системи для забору крові (типу вакутайнер) в кількості 2000 шт., придбано вакутайнери для забору крові на СД4-клітини в кількості 200 шт. та вірусне навантаження в кількості 100 штук, а також лікарні було надано 50 швидких тестів для обстеження вагітних за рахунок благодійної допомоги.

  Надання медикаментозної постконтактної профілактики в обсязі 100%. Всі медичні працівники 100% забезпечені засобами індивідуального захисту.

  За звітний період 2019 р. медичними працівниками закладів охорони здоров’я міста проведено 17 лекцій, 232 індивідуальних бесіди, 1 тематичний вечір, 1 вечір запитань - відповідей  щодо толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ. Активно проводилась пропаганда здорового способу життя за допомогою розроблених і виготовлених сан.бюлетнів в кількості 18 шт., 15 сан.куточків, 7 дошок з питань профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу, 2 виступи на радіо, роз’яснювальна робота у вигляді консультацій (17) з приводу дотриманням законодавства у сфері трудових відносин щодо дискримінації ВІЛ-інфікованих.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

   Ульяна Супрун озвучила, сколько украинцев живут с ВИЧ-инфекцией

  В Украине более 244 тыс. человек живут с ВИЧ-инфекцией, и только половина из них знают о своем статусе, написала в “Facebook” и.о. министра здравоохранения Ульяна Супрун.

  “Сегодня в Украине около 244 тысяч ВИЧ-инфицированных. В то же время лишь половина людей, живущих с ВИЧ, знают о своем статусе. Но именно своевременное диагностирование болезни является залогом эффективного лечения, которое существенно продлевает жизнь. Пройти тест украинцы могут у своего семейного врача или в центрах тестирования”, - написала Супрун.

  Она подчеркнула, что в Украине самый распространенный путь заражения ВИЧ-инфекцией (65%) - половой. “Значительное количество новых случаев инфицирования ВИЧ-инфекцией приходится на молодых людей в возрасте от 15 до 30 лет”, - сообщила Супрун.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.