НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 21Ноя

  На апаратній нараді при міському голові заступник начальника Охтирського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Ігор  Нечвоглод  проінформував присутніх про здійснені заходи щодо дотримання вимог протипожежної безпеки на території міста, зокрема в закладах освіти, медицини та культури.

  Відповідно до протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р., наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 29.03.2018 р. №202 «Про здійснення позапланових перевірок», Охтирським міськрайонним відділом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області проведено позапланові перевірки додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я з стаціонарним лікуванням, культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів, що підлягали позаплановим заходам державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки у період з квітня по червень 2018 року.

  На території міста перевірено:

  - дошкільних та навчальних закладів – 9 об’єктів;

  - загальноосвітніх навчальних закладів – 10 об’єктів;

  - закладів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням – 1 об’єкт;

  - культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів – 1 об’єкт.

  Під час проведення перевірок особлива увага була звернута на справність та наявність автоматичної пожежної сигналізації, внутрішнього та зовнішнього водопостачання, наявність первинних засобів пожежогасіння та їх стан, а також на стан електромереж та електроживлення, відповідність шляхів евакуації, які негативно можуть вплинути на протипожежний стан об’єктів.

  За результатами проведених перевірок цих об’єктів встановлено, що керівниками проводиться певна робота, що направлена на посилення рівня протипожежного захисту з урахуванням вимог відповідних законодавчих актів держави, а також вживаються організаційні та практичні заходи щодо недопущення виникнення пожеж. Наказами керівників призначені відповідальні особи з питань організації та контролю за станом пожежної безпеки. На об’єктах розроблені та затверджені інструкції про заходи пожежної безпеки, застосування побутових нагрівальних приладів, порядок відключення від мережі електрообладнання у разі пожежі та інші.

  Але поряд з цим, перевірками виявлено порушень:

  - у дошкільних навчальних закладах – 79;

  - у загальноосвітніх навчальних закладах – 107;

  - у Комунальному закладі «Охтирська центральна районна лікарня» – 61;

  - у Комунальному закладі «Охтирський міський центр культури і дозвілля» – 32.

  За результатами заходів, з метою усунення недоліків, які були виявлені, керівникам об’єктів надано приписи про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту. До виконання запропоновано 266 заходів.

  Аналізуючи стан протипожежного стану в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах (так, як їх найбільша кількість), найбільш характерними порушеннями протипожежного стану об’єктів, які не виконуються протягом тривалого часу, залишаються:

  1. Приміщення не обладнані системами протипожежного захисту – пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей і централізованого пожежного спостереження або знаходяться у непрацездатному стані – у всіх дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

  2. Стан утримання шляхів евакуації не відповідає вимогам нормативних актів з пожежної безпеки:

  - у 9 дошкільних навчальних закладах;

  - у 8 загальноосвітніх навчальних закладах.

  3. Не в повному обсязі забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності:

  - 7 дошкільних навчальних закладів;

  - 5 загальноосвітніх навчальних закладів.

  4. Не забезпечені зовнішнім протипожежним водопостачанням або експлуатується з порушеннями:

  - 7 дошкільних навчальних закладів;

  - 2 загальноосвітніх навчальних заклади.

  5. Необхідно замінити та привести у відповідність електрообладнання:

  - у 2 дошкільних навчальних закладах;

  - у 4 загальноосвітніх навчальних закладах.

  6. Дерев’яні елементи горищних покриттів (лати, крокви) не оброблено засобами вогнезахисту:

  - у 6 дошкільних навчальних закладах;

  - у 8 загальноосвітніх навчальних закладах.

  7. Будівлі не захищені від прямих попадань блискавки або вторинних її проявів – у всіх дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

  8. Пічне опалення експлуатується з порушеннями:

  - у 1 загальноосвітному навчальному закладі.

  9. Приміщення електрощитових не відо­кремлено протипожежними перешкодами:

  - у 5 дошкільних навчальних закладах;

  - у 5 загальноосвітніх навчальних закладах.

  10. На вікнах приміщень влаштовано глухі грати:

  - у 1 дошкільному навчальному закладі;

  - у 4 загальноосвітніх навчальних закладах.

  15. Не встановлений належний протипожежний режим (відсутні накази, інструкції):

  - у 2 дошкільних навчальних закладах;

  - у 4 загальноосвітніх навчальних закладах.

  Враховуючи таку ситуацію, органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки за результатами перевірок за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та невиконання раніше запропонованих приписами заходів, притягнуто до адміністративної відповідальності посадових осіб:

  - у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах – 19;

  - у Комунальному закладі «Охтирська центральна районна лікарня» – 3.

  Беручи до уваги складний стан із забезпечення протипожежного захисту, за результатами перевірки КЗ «Охтирський міський центр культури та дозвілля», підготовлено та подано позовну заяву для звернення до Адміністративного суду, щодо часткового зупинення роботи закладу, а саме: повного зупинення діяльності кінотеатру «Прем‘єра».

  Під час перевірок відпрацьовані заходи з евакуації людей, що перебувають в даних закладах, гасіння умовних пожеж, користування первинними засобами пожежогасіння та проведено інструктажі на протипожежну тематику.

  Інспекторським складом також проводяться рейди серед населення щодо дотримання (виконання) вимог пожежної безпеки у природних екосистемах, попередження травмування та загибелі людей під час пожеж, на яких акцентується увага на пожежах та їх основних причинах, що виникають у житловому секторі, а також дотримання (виконання) правил охорони життя людей на водних об’єктах. Було проведено 7 рейдів серед населення та установ. Реалізовано 16 виступів у трудових колективах на протипожежну тематику.

  Окрім цього, проведено 12 виховних годин у школах та 6 виховних бесід в дошкільних завчальних закладах. Реалізовано проведення конкурсу малюнків на протипожежну тематику серед учнів міста та району, літературного конкурсу протипожежного спрямування та конкурсу дружин юних пожежних.

  В рамках проведення Всеукраїнської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» було організовано 9 екскурсій дітей різних вікових груп до пожежних підрозділів, де з ними проводились бесіди стосовно дотримання правил пожежної безпеки в побуті, ознайомлення з пожежно-рятувальною технікою та обладнанням.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.