НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 18Апр

  На базі міста Охтирка та Охтирського ра­йону відбулися командно-штабні навчання на тему:  “Дії органів управління та сил цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі виникнення надзвичайної ситуації на базі зберігання зброї військової частини Національної гвардії України”.

  З метою відпрацювання  умінь і навичок, 12 квітня 2018 року відпрацьовувалась робота оперативних груп, до яких входили представники органів місцевого самоврядування, медичної служби, служби охорони громадського порядку. Відпрацьовувались дії працівників загальноосвітньої школи №11 по евакуації учнів та працівників до загальноосвітньої школи №6. Дії працівників приймального пункту евакуації по тимчасовому розміщенню евакуйованого населення та забезпечення їх харчування.

  У зв'язку з можливим виникненням надзвичайної ситуації на складах зберігання зброї військової частини 2276 Національної гвардії України, що базується поблизу села Климентово Охтирського району, виникає загроза життю і здоров'ю населення північної частини міста Охтирка, де можлива зона враження складає 5 кілометрів.

  Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал “Увага, всім!” - переривисте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори та вислухати повідомлення.

  Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та рішення про проведення евакуації, населення, яке мешкає в районі Гусинки і попадає в можливу зону враження орієнтовно від вулиць Соснова,  Індустріальна від 10 номера, вулиці Сумська, від 162 номеру, Слобідська, Пирогова, Партизанська від 34 номеру, провулків Комунальний від 10 номеру та Колгоспний від 2 номеру, та вулиці  Василя Симона від 37 номеру до північної окраїни міста зобов’язано негайно вимкнути електричне живлення, газ, воду. Закрити тварин, будинки, квартири. Повідомити сусідів про отриману інформацію. Надати допомогу хворим і людям похилого віку та залишити житлові будинки та виробничі приміщення. Вийти за межі зони враження в напрямку роботи оперативних груп, які будуть працювати на перехрестях вул. Транспортна-Соснова, Сумська-Індустріальа, Слобідська-Партизанська-Василя Симона,   Успенська-Глінки для подальшого переміщення у приймальні пункти евакуації, які розташовані у загальноосвітніх школах № 5,1,2,3 та тимчасового  розселення. При собі мати документи, речі першої необхідності, ліки, продукти харчування і запас води на 1 добу.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

   Неоднократно приходилось быть свидетелем, как реагируют ахтырчане на тревожный сигнал “Слушать всем!”. Думаете, звонят своим родным? Или включают в своих авто магнитолы, чтобы прослушать сообщение? Увы... В лучшем случае замедлят шаг, чтобы определить направление, откуда слышится сирена. И дальше, по своим делам. 

  И знаете, что самое ужасное в этой ситуации: мы можем проводить учения  хоть каждую неделю, но когда наступит час Х, все повторится: паника, неразбериха, и как результат - неоправданные жертвы. Хотя бы по одной простой причине: в случае, например, угрозы артиллерийского или ракетного обстрела, нужно быстро выбегать из дома и прятаться в ближайшем убежище, а вот в случае химической тревоги, наоборот, сидеть в доме, плотно закрыв все окна и двери. А ведь и та, и другая тревога начинается с сигнала “Слушать всем!”. Мало кто знает эту разницу... Например, в 1984 году в Индии, во время взрыва на химзаводе, погибли более 3000 человек только потому, что большинство из них, услышав вой сирены, выбежали на улицу посмотреть, что случилось, и попали под ядовитое облако. 

  Пока население не начнет серьезно относиться к этим учениям, результат вполне предсказуем. Это как на Востоке страны: жители не придавали значения всему этому до первых разрывов на их улицах. Очень не хочется, чтобы нашим учителем была жизнь - слишком высокую плату она берет за обучение. Поэтому лучше учиться вот так, в мирное время и при условных бедах.

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.