НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 24Сен

  Що робити, якщо Ваша освіта не відповідає бажаній посаді? Що робити, якщо Вам загрожує звільнення із-за невідповідності займаній посаді? Що робити, якщо Ви маєте жагу пізнавати нове та вдосконалюватися? Охтирський міськрайонний центр зайнятості допоможе Вам…

  Постановою Кабінету Міністрів №207 від 20.03.2014р. затверджено порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. На отримання цих ваучерів мають право особи, яким виповнилось 45 і більше років, страховий стаж при цьому має бути не менше 15 років. На підставі отриманого ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня. Навчання здійснюється ліцензованими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не повинна перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці.Для отримання ваучера необхідно подати центру зайнятості заяву, а також паспорт, трудову книжку (або копію), документи про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків, з яких у присутності особи знімаються копії і засвідчуються її підписом.

  Центр зайнятості проводить перевірку відомостей про страховий стаж особи. Рішення про видачу ваучера приймається не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання документів, а особа, яка подала заяву, інформується про прийняте рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

  Для отримання ваучера особа звертається протягом п’яти днів після надходження повідомлення до центру зайнятості, який прийняв рішення про його видачу. Договір про навчання укладається між навчальним закладом та особою протягом 90 днів після видачі ваучера. Відповідальність про обґрунтованість вартості навчання і достовірність інформації про навчання особи, що подається центру зайнятості, покладається на навчальний заклад. Інформація щодо відвідування занять і виконання навчальної програми подається навчальним закладом до центру зайнятості щомісяця.

  У разі порушення особою умов договору про навчання, навчальний заклад повідомляє про таке порушення центр зайнятості, який видав ваучер. У разі дострокового припинення дії договору, навчальний заклад повертає невикористану частину коштів, передбачених для оплати вартості навчання, на рахунок центру зайнятості, який видав ваучер, із зазначенням у платіжному дорученні прізвища, імені та по батькові особи і номера ваучера.

  Перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, які можна здобути згідно виданого ваучера, досить широкий: від тракториста чи бджоляра до розроблення програмного забезпечення, від агрономії та ветеринарії до будівництва та землевпорядкування.

  Перелік навчальних закладів та перелік професій, спеціальностей, напрямків підвищення кваліфікації можна отримати у спеціалістів центру зайнятості. З серпня 2014 року до переліку спеціальностей додано, актуальні на ринку праці, «сестринська справа» та «соціальна робота».

  Особливо хочеться звернути увагу читача на те, що отримати ваучер можуть лише працюючі особи чи підприємці. При цьому, можливі, в залежності від обраного фаху, різні форми навчання: денна, заочна, вечірня та дистаційна.

  Безумовно, ця інновація, яку пропонує служба зайнятості, стане в пригоді багатьом, кому не байдужі конкурентоспроможність на ринку праці, а якщо хочете, то і впевненість в майбутньому, та допоможе уникнути професійно-кваліфікаційного дисбалансу...

  За додатковою інформацією звертайтесь до Охтирського міськрайонного центру зайнятості за тел. 2-20-23; 4-74-74; 2-57-26 або за адресою: вул. Батюка, 24-а.

   Казанцев К.С.

  Начальник відділу активної підтримки безробітних Охтирського МРЦЗ.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.