НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 14Авг

  Жителька Охтирки виклала в “Фейсбуці” фото, зроблене нею в урочищі Ківшар, де багато охтирчан любить відпочити. Але відпочивають по-різному. Результати одного такого “відпочинку” і показані на фото, яке зібрало в стрічці дуже багато сердитих коментарів і дорікань відпочивальникам за їх, м’яко кажучи, не зовсім людську поведінку.

  І все ж, на таких людей докори і заклики не діють, їх перевиховають тільки репресивні заходи: офі­ційні (штраф 17-51 грн.) - що дуже сумнівно, бо це смішні суми, та ще й протокол, виклик на комісію в виконкомі, утримання штрафу), чи не офіційні (як казав один гуморист - фізичне зауваження) - що значно ефективніше, але його значно важче зробити, бо зазвичай так смітять великі нетверезі компанії.

  Алгоритм повинен бути простий: свідок (навіть одинокий, фізично слабкий перехожий) піймав на гарячому таких “свиней”, анонімно подзвонив в поліцію, через 3 хвилини (не питаючи, хто дзвонить, де живе) приїхав патруль, склав протокол, не дивлячись на всякі “А ти докажи!”, “А ти знаєш, хто ми!?”, і поїхав.

  Якщо штраф за два тижні не сплатили - він подвоївся, ще через два тижні приїхали виконавці з поліцією, примусово заставили відкрити двері і описали майно. Так все і відбувається в правових (!) країнах.

  Законодавство в Україні (дуже “правовій”) заточене під захист таких “свиней”: навіть якщо трапиться диво-дивне і на анонімний виклик свідка приїде через 5 хвилин поліція, то “свині” скажуть, що у них нема паспортів (їх носити з собою ніхто не зобов’язаний), назвуться вигаданими прізвищами, назвуть вигадані адреси для протоколу, або взагалі скажуть, що то не вони, що так було до їх, і підуть, сміючись, геть. Затримати їх поліція для з’ясування особи не має права по закону при такому порушенні. Все, крапка!

  Тому такі ось “свині” нічого і нікого не бояться, смітили і будуть смітити. Перевиховати словами їх неможливо.

  Тому в законодавстві повинно бути прописано: любе порушення, навіть кинутий недопалок мимо урни, виплюнута на асфальт жуйка, є порушенням закону, і якщо людина-порушник не пред’явила документ, що посвідчує її особу, поліція має право затримати її для встановлення. Спробуйте, будучи в Німеччині, кинути сміття на вулиці на очах поліцейського і сказати, що у вас нема паспорта. Хіба що, взнавши, звідки ви, поліцейських не схоче з вами возитись і відпустить. А буде не в настрої, то ви - гість поліційного відділення. І, мабуть, років на 3 забудете про ЕС.

  Правило просте: не носиш з собою документів - не порушуй. Так, це звучить неприємно і трохи лякає, знаючи минуле української поліції, але інакше людей до порядку не привчити. Ну і штраф за таке повинен бути не 17 грн., а хоча б 500, і механізм його утримання повинен працювати, як годинник.

  І саме головне - жодний поліцейський, жодний перехожий-свідок, не повинні проходити мимо побаченого порушення: перший повинен реагувати, другий - повідомляти поліції, а поліція повинна реагувати на анонімні дзвінки. Можете назвати це “стукачеством”, але саме на цьому тримається порядок в країнах, на які ми хочемо бути схожі.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.