НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 03Апр

  Служба у справах дітей Охтирської міської ради пропонує стати патронатними вихователями родинам, які бажають долучитися до шляхетної справи тимчасової підтримки дітей із сімей, що потрапили у складні життєві обставини.

  Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та  її батьками складних життєвих обставин.

  Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

  До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

  В той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальний працівник допомагає рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які дитину було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем, тощо.

  Якщо відновити здатність батьків неможливо, дитині підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або прийомну сім’ю.

  Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

  За надані послуги з догляду та виховання дитини ГАРАНТОВАНО: заробітна плата, кошти на утримання дитини та професійна підтримка. Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

  Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до служби у справах дітей Охтирської міської ради за адресою : м. Охтирка, вул. Перемоги 1/34. Тел. 4-10-23.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

   Справа добра - дітей треба рятувати. Але патронатні сім’ї повинні приймати дітей із сімей з других міст чи навіть областей, і анонімно. Бо інакше можуть бути проблеми. Просто уявіть: в Охтирці у сім’ї, скажем так, алкоголіків Іванових, відібрали дітей і віддали на 3 місяці на виховання іншій сім’ї Сидорових, яка погодилась їх взяти з найкращих намірів.

  Як ви думаєте, Іванови (які, без сумнівів, впевнені, що в них незаконно відібрали дітей) зрадіють і будуть дякувати за це Сидоровим? Навряд, бо саме Сидорових вони будуть вважати винними в тому, що в них забрали дітей,  а довідавшись, що Сидоровим за це ще й платять, взагалі вирішать, що на їх дітях Сидорови вирішили нажитись, з усіма витікаючими наслідками відповідно до спотвореної алкоголем уяви Іванових і їх намірів помститися.

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.