НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 02мая

  На сьогодні  проблема смітників – одна з найактуальніших  серед проблем забруднення навколишнього середовища. У світі відсортовується та переробляється 80% сміття, а в Україні лише 6%.

  З 1 січня 2018 року набув чинності Закон України «Про відходи», який  зобов’язує нас сортувати сміття.

  Юні екологи - Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді намагаються крокувати  в ногу з часом  та своїми дослідженнями та діями закликають мешканців міста разом з дітьми вчиться бути екологічно свідомими.

  Кожна людина незначними змінами у своїй повсякденній поведінці може змінити екологічну ситуацію у своєму місті, країні і навіть у світі.

  Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» дослідили, де у нас у місті можна здати небезпечні відходи (батарейки, лампочки, ртутні термометри)  та макулатуру, пластик, скло. Поради юних екологів допоможуть  не тільки організувати  процес сортування,  а й заробити ще й додаткові кошти. Навіть в умовах міської квартири сортування сміття не є складною й трудомісткою справою. Потрібно зробити лише кілька кроків.

  Крок 1.  Виділіть місце для збору вторсировини — використовуйте нежитлові приміщення, тамбур, балкон.

  Крок 2. Складати сміття у відповідні контейнери (папір, скло, пластик) та  контейнер для використаних батарейок та лампочок.

  Крок 3. Якомога краще ущільнювати сміття, яке займає багато місця, аби мати можливість зібрати більше.

  Ми склали список пунктів прийому небезпечної вторинної сировини у місті Охтирка.

  Пункти прийому батарейок: вулиця Сумська, 8 - магазин «Істок Автозапчастини»; вулиця Батюка, 24 - Центральна районна бібліотека; вулиця Незалежності, 1 - магазин «АТБ».

  Пункти прийому лампочок: вулиця Сумська, 8 - магазин «Електрик», вулиця Незалежності, 21 - магазин «Прометей».

  Також склали таблицю «Вторсировина та її ціна на пункті прийому»:

  Назва вторсировини/Ціна вторсировини (за 1 кг):

  Папір  - 2,4-2,5 грн.

  Пластик   - 3-5 грн.

  Скло   50 коп.

  Склобій -  30-50 коп.

  Плівка стрейчева - 6 грн.

  Жестяні банки - 20 коп. (1штука)

  Яєчні лотки  - 15 коп. (1штука)

  Відсортовуючи пластик, скло, макулатуру для переробки, ми можемо зберегти природні ресурси та покращити екологію. Зроби свій вклад у збереження планети – СОРТУЙ СМІТТЯ!

  Ткаченко Н.М., керівник гурткової роботи ОМЦПО-МАН

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.