НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 23Дек

  Перед кожним з нас у свій час постає запитання «Ким бути?». Дуже важливо при виборі професії орієнтуватись у процесах, що відбуваються на ринку праці, обирати фах, який користується попитом у сучасних роботодавців. Разом з тим, можна стверджувати, що у найближчі 5 років дефіцит на представників робітничих професій лише зростатиме. Як свідчать вакансії, які подаються представниками великого та середнього бізнесу, найбільшим попитом, як в Сумській області, так і за її межами, користуються електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, токарі, фрезерувальники, водії, кухарі, продавці, кравці та швачки. Перевагу роботодавці завжди надають висококваліфікованим працівникам, які можуть і хочуть працювати та вдосконалювати свої знання та вміння.

  Світ професій безмежний, тож недооцінювати значення вибору майбутнього фаху неприпустимо. Адже професія людини – це її життєвий шлях, в певній мірі – її доля. Тому значна увага приділяється службою зайнятості профорієнтаційній роботі з потенційними клієнтами, ними є і випускники шкіл. Останнім часом зростає чисельність випускників, що не мають визначених професійних планів. Основна причина цього – відсутність інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах, а також незнання своїх особистісних психофізіологічних особливостей та можливостей. Адже не секрет, що навіть в разі успішного вибору професії, що користується попитом на ринку праці, може виникнути проблема подальшого працевлаштування, оскільки роботодавців цікавить перш за все високий рівень кваліфікації працівника та досвід роботи за професією.

  Дуже часто необдуманий професійний вибір призводить до того, що випускники професійно-технічних, а особливо вищих навчальних закладів, не можуть працевлаштуватися за обраним фахом. Постає серйозна проблема, зміст якої полягає в тому, що кожен третій випускник школи вибирає професію необґрунтовано. Це в свою чергу може призвести до того, що через 3-4 роки різні галузі господарства поповняться спеціалістами, які за своїми нахилами, інтересами, здібностями не відповідають вимогам професії, а значить не можуть конкурувати на ринку праці і стануть потенційними клієнтами служби зайнятості.

  З метою підготовки учнівської молоді до свідомого професійного вибору, Охтирським міськрайонний центром зайнятості проводиться профорієнтаційна робота, яка сприяє підвищенню конкурентоспроможності молодих людей на ринку праці, що в свою чергу має допомогти у професійному самовизначенні, а в подальшому і в пошуку роботи. Спеціалісти служби зайнятості допомагають учням зрозуміти, наскільки важливий і відповідальний крок - вибір майбутньої професії, дають поради як уникнути помилок при її виборі, наголошують на необхідності вивчення своїх інтересів, здібностей, особливостей характеру і фізичних можливостей.

  Для підвищення ефективності профорієнтаційних послуг, розширення кола їх отримувачів, Охтирським міськрайонним центром зайнятості здійснюється системна, адресна профорієнтаційна робота серед молоді з урахуванням потреб, інтересів, конкретної аудиторії, зокрема, учнівської. При цьому застосовуються як традиційні, так й інноваційні її форми. Серед інновацій – програмно–апаратний комплекс «Профорієнтаційний термінал» - своєрідний молодіжний профорієнтаційний Інтернет–портал, матеріали якого розраховані на учнів, батьків та педагогічних працівників.

  Хочеться висловити надію, що спільні зусилля працівників Охтирського міськрайонного центру зайнятості та закладів освіти допоможуть підростаючому поколінню інформацією, знаннями аби підготувати їх до майбутнього професійного вибору й застерегти від тих негараздів, які можуть виникнути через невдало обрану професію.

   Декілька простих правил для випускників, щодо вибору майбутньої професії…

  Правило 1. До вибору професії, щоб не помилитися, потрібно ставитись серйозно і обдумано.

  Правило 2. Не можна дозволяти друзям і родичам тиснути на вибір і приймати за себе рішення.

  Правило 3. Не захоплюйся зовнішньою стороною професії. В кожної з них є як переваги, так і недоліки.

  Правило 4. Чим більше розпитаєш і дізнаєшся про професії, тим більше можеш бути упевнений в тому, що передбачив всі наслідки того або іншого професійного вибору.

  Правило 5. Професію слід обирати з врахуванням своїх здібностей, схильностей, інтересів, талантів і бажань.

   Зробіть правильний вибір і нехай Вам щастить.

  Охтирський МРЦЗ

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.