НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 24Ноя

  Михайло Безпалий із міста Суми заліз у величезні борги,  щоб вилікувати батьків від коронавірусу (COVID-19).

  Як пише “ВВС Україна”, в день на лікування йшло по 2 тисячі гривень, врешті чоловікові довелося продати машину.

  “Тато захворів на початку жовтня. Довго не могли збити температуру. КТ виявило понад 60% ураження легень, він не міг дихати. Потім захворіла мама, втратила свідомість на вулиці”, – розповів Безпалий.

  Батько Михайла опинився у лікарні, стан мами був легший – її залишили лікувати вдома.

  Ольга та Валентин Безпалі захворіли на Covid-19. Лікування обійшлося родині у десятки тисяч гривень.

  “У лікарні батьку одразу дали кисень. Якби почекали ще трохи, не знаю, що б із ним було далі”, – згадує чоловік.

  Із того дня у нього почався щоденний об’їзд аптек Сум. У лікарні давали нові списки ліків, і син по всьому місту шукав їх для батька.

  “Безкоштовного не було нічого. Купувати доводилося все – від крапельниць і фізрозчинів до антибіотиків. В день йшло по 2000 гривень. Але я цих грошей тоді не рахував і про гроші тоді не думав. Просто хотів зробити все, щоб батьки вижили”, – зазначив Михайло.

  За словами Михайла Безпалого, такі списки ліків він отримував кожного дня впродовж всього лікування батька

  За словами Михайла Безпалого, йому доводилося самостійно у всіх аптеках міста шукати ліки, витрачаючи по кілька тисяч гривень на день.

  За його словами, всі гроші, які були вдома, пішли на лікування, далі брав у борг, просив про матеріальну допомогу на роботі.

  “Врешті продав свою машину, розрахувався з боргами. Чув, скільки виділяють грошей на ковідних пацієнтів, де ті гроші? Я все купував сам”, – наголосив чоловік.

  Зараз його тата вже виписали з лікарні, але йому все ще важко дихати.

  Понад 35 тисяч гривень витратив на лікування і реабілітацію після COVID-19 у Києві громадський активіст і голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Він хворів місяць, з яких 18 днів провів у лікарні.

  ПЛР-тести, антибіотики, препарати від згущення крові були коштом медзакладу. Решту ліків – вітаміни, пробіотики, препарати для підтримки серця і зниження тиску Попенко купував самостійно.

  За законом, якщо хворий з COVID-19 потрапив до лікарні, в якій надається медична допомога пацієнтам з коронавірусом, повністю покривати це лікування має держава. Йдеться про так званий “ковідний пакет” з фонду боротьби з COVID-19, який іще навесні сформувала Верховна Рада і на який виділили 66 млрд. гривень.

  Якщо у пацієнтів вимагають гроші за те, що оплачено з бюджету, у Національній службі здоров’я України радять писати офіційну скаргу. Як це зробити правильно, можна дізнатися за безоплатним номером контакт-центру 1677.

  У лікарні Сум, де лікували Безпалого, відмовилися коментувати те, що пацієнту довелося купувати повністю все – від антибіотиків до крапельниць.

   “ВВС Україна”

   Від редакції: Не поспішайте засуджувати лікарів, бо у них є всього три варіанти дій:

  1-й - Плюнути на все це і звільнитись та поїхати працювати за кордон, де їх чекають з розпростертими руками, особливо зараз. І гори все синім вогнем в Україні.

  2-й - лікувати хворих тим, чим їх забезпечує Держава, і відпраляти  їх в морг через одного.

  3-й - писати родичам хворих ось такий перелік всього необхідного, і цим рятувати людям життя.

  І дуже добре, що лікарі вибирають третій варіант, хоч іноді їх пацієнти, одужавши, подають на них в суд з вимогою повернути витрачені кошти на ліки, бо, мовляв, вони не мали права їх вимагати, адже Держава їх всім необхідним забезпечила, а вони, мабуть, все те забезпечення вкрали.

  А в цей час Держава Україна на бюджетні кошти десятками закуповує дорогі позашляховики люксової комплектації по ціні 1-5 млн. грн. за один автомобіль...

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.