НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 12Дек

  Зимова рибалка – улюблене зайняття рибалок-любителів, не зважаючи навіть на несприятливі погодні умови. Під час рибалки взимку слід дотримуватись ряду правил, що стосуються поведінки на льоду та любительського рибальства.

  Безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 00С):

  - для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку товщиною не менше 5-7 см.;

  - для груп людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см;

  - при масовому катанні на ковзанах – 25 см.;

  - міцним вважається прозорий лід із синюватим або зеленуватим відтінком завтовшки 12 см.;

  - під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одна від одної на відстані 5-6 метрів;

  - кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на другому.

  Любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10; мормишкою; наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями -  не більше  п’яти на рибалку; на водоймах, де впроваджене платне рибальство - не більше десяти на рибалку. Крім того, за одну добу особі дозволяється виловити на водоймах загального користування не більше 3 кг. риби, на водоймах, де впроваджене платне рибальство – не більше 5 кг., за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

  Займаючись риболовлею взимку, в першу чергу, необхідно правильно вибрати одяг і взуття, вони повинні бути теплими і комфортними. Не забувайте, алкоголь і рибалка – речі не сумісні! На зимову рибалку слід ходити з друзями чи знайомими, бо наодинці із зимовою водоймою залишатися дуже небезпечно.

  Також слід нагадати, що заборонено любительський лов зникаючих видів риб, що занесені до Червоної книги України – стерлядь прісноводна, мінога українська, ялець звичайний, марена дніпровська, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська тощо.

  Шановні жителі Сумщини! Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства просимо всіх, хто бачить незаконний вилов риби на водоймах області чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову, терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

   За інформацією Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.