НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 22Мар

  Охтирська міська державна лікарня ветеринарної медицини інформує про те, що під час подвірних обходів з метою проведення безкоштовних профілактичних щеплень тварин проти сказу, значна кількість власників відмовляється від проведення вказаних заходів.

  Як результат, такі тварини являються не захищеними від сказу та несуть потенційну небезпеку для інших тварин та оточуючих людей. З початку року зафіксовано 2 випадки загибелі тварин, що нанесли покуси людям, але не були щеплені проти сказу внаслідок відмови власників. В одному випадку зафіксовано загибель кота по вул. Лугова (Калініна) в іншому загибель собаки по вул. Весняній (Халтуріна). Патологічний матеріал направлений на дослідження до Сумського філіалу ДНДІЛДВСЕ з метою виключення захворювання вказаних тварин на сказ. З початку 2018 року в області виявлено 9 випадків сказу тварин, з них: у 4 лисиць, 2 котів та 3 собак.

  До відома, вартість антирабічної вакцини для імунізації тварин, яка надходить за кошти державного бюджету, становить близько 25 грн. за одну дозу, а повний курс антирабічних щеплень однієї людини обходиться місцевому бюджету в 4800 грн.

  Відповідно до п.4, 14 Правил утримання собак, котів і хижих тварин в м. Охтирка, затверджених рішенням засідання сесії Охтирської міської ради №235 – МР від 27.03.2007 року, обов’язки по реєстрації (перереєстрації), проведенню профі­лактичних щеплень проти сказу, лікувально-профілактичним обробкам покладаються на власників тварин. В разі порушення чи невиконання вимог  цих Правил, власники несуть відповідальність у порядку, передбаченому чинним законодавством.

  Шановні мешканці м. Охтирка, Охтирська міська державна лікарня ветеринарної медицини наполегливо просить Вас не відмовлятись від проведення профілактичних щеплень проти сказу домашнім улюбленцям, це захистить не лише Ваших тварин, а і Вас від смертельного недуга.

  За довідками звертатись по телефону 6-34-79 або за адресою: вул. Перемоги, 17.

  Наверное, такую проблему можно решить очень просто: фиксировать отказ при свидетелях и заносить отказавшегося от вакцинации в список. И если его, или членов его семьи,  покусает его же взбесившийся собака или кот, через суд заставить его возместить бюджету затраты на лечение - те самые 4800 грн.

  Правда, у нас очень гуманное законодательство, которое обязывает лечить, но не обязывает делать прививки даже животным. А жаль, потому что за чью-то глупость платят со своего кармана другие.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.