НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 13Авг

  «Где-то кони пляшут в такт, нехотя и плавно,

  Вдоль дороги все не так, а в конце - подавно.

  И ни церковь, ни кабак - ничего не свято!

  Нет, ребята, все не так, все не так, ребята!».

  Владимир Высоцкий.

   

  Кілька останніх років, мандруючи Україною у справах чи під час відпочинку, завжди бачу одну і ту картину, від якої радіють очі, але щемить серце і переймається розум – безкрайні поля соняшнику, кукурудзи, сої.

  «Як же це гарно, ти тільки поглянь!», - кажуть очі.

  «Це не до добра…», - шепоче серце.

  «Так не повинно бути!», - кричить розум.

  І він правий: країна, яка мріє стати розвинутою, передовою, квітучою, не повинна вбивати свої дорогоцінні чорноземи технічними культурами, стаючи сировинним придатком розвинутих країн.

  У нас і раніше росло все, а тим більше сьогодні – можна вирощувати виноград, персики, навіть хлопок.

  40 років тому в одному нашому маленькому колгоспі на Чернігівщині вирощували пшеницю, жито, ячмінь, овес, картоплю, льон, гречку, горох, рапс, буряки, люцерну, огірки, помідори, яблука... А останні років 7-8 – лише одна кукурудза, із року в рік.

  Колись один єгиптянин, який бував в Україні, сказав мені: «Я все розумію у вашій країні, навіть погані дороги, не розумію одного – чому ви, з вашими чорноземами, дощами імпортуєте з Єгипту картоплю, помідори, часник?».

  Чесно кажучи, я теж цього не розумію. А Ви?

  А ще ми вбиваємо не лише чорноземи, але й українські села. Бо всі ці агрохолдінги і агрофірми зареєстровані та знаходяться в великих містах, і платять податки в бюджети тих міст. Майже всі працівники - приїзжі, працюють вахтовим методом.

  Сільським радам і власникам паїв, де вони арендують землю, дістаються копійки арендної плати. Наприклад, в моєму селі за аренду 3,5 га. паю орендар платить власнику аж... 2400 грн. в рік за весь пай.

  Інфраструктура села в повному занепаді, тому що мільйони податків агрохолдинг сплачує в бюджет Чернігова.

  І так - по всій Україні...

   Довідково:

  За обсягами виробництва соняшнику у 2019 році України займає перше місце в світі. Валовий збір культури у минулому сезоні сягнув 14,5 млн. тонн, середня врожайність — 2,3 т./га.

  Про це повідомляється в презентації «Огляд ринку насіння України: основні тенденції 2019-2020» “Kleffmann Group Ukraine”, передає Latifundist.com.

  Світове виробництво соняшнику у 2019 році сягнуло 51,22 млн. тонн при середній врожайності 2 т./га.

  У ТОП-10 найбільших країн-виробників соняшнику у 2019 році увійшли:

  Україна — 14,5 млн. тонн при середній врожайності 2,3 т/га;

  Росія — 13 млн. тонн, 1,6 т/га;

  ЄС — 9,8 млн. тонн, 2,2 т/га;

  Аргентина — 3,5 млн. тонн, 2,1 т/га;

  Китай — 3,25 млн. тонн, 2,6 т/га;

  Туреччина — 1,75 млн. тонн, 2,4 т/га;

  США — 1,02 млн. тонн, 1,9 т/га;

  Молдова — 0,9 млн. тонн, 2,3 т/га;

  Казахстан — 0,8 млн. тонн, 1 т/га;

  ПАР — 0,75 млн. тонн, 1,2 т/га.

  За посівними площами під соняшником Україна займає 2 місце у світі (6,2 млн. га). На першому місці - Росія з показником 8 млн. га.

  А  тепер  трохи  математики:

  При врожайності 2,3 тони з гектара та вартості 1 т. кукурудзи в середньому 180 долларів (5040 грн.), власним паю в моєму селі отримає 40572 грн. прибутку, хай і брутто.

  З них власник паю отримає лише 2400 грн.

  Ось і вся відповідь, чому Україна вся в соняшниках, чому наші олігархи від сільського господарства скуповують нерухомість по всьому світу, і чому селяни ледве животіють.

  Мабуть, ось так, як на фото, треба "взяти за горло" (звісно, законодавчо) всі агрохолдинги в Україні, які вирощують технічні культури, та зобов'язати їх сплачувати відсоток від реалізованної сільгоспродукції в бюджети сіл, землі яких вони використовують.

  Бо ще трохи, і на місці українських сіл буде лише стерен після соняшника та кукурудзи.

  Ігор Кирієнко.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.