НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 04Сен

  У XXI столітті люди все частіше відмовляються від готівки у гаманцях та надають перевагу безконтактним розрахункам.

  Такий швидкий та зручний спосіб оплати популярний майже у всіх сферах послуг. Торкнулися ці зміни і громадського транспорту Охтирки. Понад півроку тому в громадському транспорті Охтирки запровадили сучасну електронну систему оплати проїзду, але наскільки популярною вона є серед населення?

  На початку року ГО “Охтирська асоці­ація приватних перевізників” підписала договір з  “ПриватБанком” щодо безкоштовного встановлення валідаторів - спеціальних зчитувальних пристроїв.

  Вони розташовані біля дверей та у салоні транспорту, але, за словами місцевих перевізників, пасажири рідко використовують е-квиток. Причиною цього є недостатня поінформованість охтирчан.

  Тож які переваги має е-квиток?

  По-перше, тепер слід забути про «Передайте, будь ласка, десятку за двох», «Водію, а де моя решта з двадцяти гривень?!» - безготівкова оплата є швидкою, зручною і надійною.

  По-друге, і, мабуть, найголовніше, водій не працюватиме кондуктором. Е-квиток - це підвищення рівня безпеки на дорозі. Водій тепер може спокійно займатися своїм безпосереднім обов’язком. По-третє, таким чином можна вести облік реального пасажиропотоку, завдяки якому буде зрозуміло, хто, скільки, коли і куди перевіз. Це допоможе оптимізувати маршрути.

  Зазначимо, що квитки всі унікальні. Їх можна відстежити і тепер немає можливості зманіпулювати і, наприклад, продати квиток двічі.

  Прозорий рух коштів має збільшити і надходження до бюджетів усіх рівнів.

  Як розрахуватися за проїзд без готівки?

  У громадському транспортні пасажирам потрібно знайти плакат-наклейку з QR-кодом у транспорті, відкрити мобільний “Privat24” і відсканувати код. Автоматично завантажується вкладка «Квиток».

  Далі потрібно вибрати тип проїзного («студентський» або «стандартний») і число квитків, вказати карту для оплати і підтвердити покупку.

  Останній крок: натиснути кнопку «компостувати». Банківська комісія за послугу не стягується. Вартість проїзду не залежить від відстані, можна проїхати одну зупинку або весь маршрут.

  Під час пересадки з одного тролейбуса на інший доведеться купувати новий квиток. Банківська комісія за використання QR-коду також відсутня, пасажири сплачують лише вартість квитка.

  Оплата квитка за допомогою валідатора триває кілька секунд. Достатньо банківську картку вставити в пристрій, якщо це картка з чіпом, провести карткою через зчитувач, якщо це картка з магнітною смугою, або доторкнутися безконтактною карткою до екрана.

  Можна використовувати картки будь-яких банків. З картки клієнта миттєво буде списано вартість проїзду, а на екрані валідатора з’явиться смайлик, що підтверджує успішну оплату.

  Також можна розрахуватися смартфоном, або будь-яким іншим притроєм із функцією NFC. Квиток, придбаний таким чином, не потрібно компостувати, він залишатиметься дійсним впродовж години з часу покупки. Видача чеку не передбачена.

  Цікаво, що з квітня 2017 року по травень 2019-го в Україні пасажири розплатилися QR-кодами більше 8 мільйонів разів.

  За перші п’ять місяців 2019 р. проведено стільки ж оплат, скільки було за весь 2018 р.

  Де ще успішно діє Е-квиток?

  За даними “ПриватБанку”, оплата проїзду за допомогою QR-коду зараз доступна у 21-му місті України: Львові, Херсоні, Івано-Франківську, Чернігові, Дніпрі, Білій Церкві, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Олександрії, Миколаєві, Краматорську, Дружківцях, Кременчуці, Житомирі, Кривому Розі, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Знам’янці, Запоріжжі та Вінниці.

  Наприклад, у тролейбусах Дніпра можна оплатити проїзд за QR-кодом, маючи додаток “Privat24”. Крім цього, в вагонах трамвая №1 в Дніпрі працюють 192 валідатора від банка - по 3 на кожен вагон.

  «Головна перевага в тому, що “ПриватБанк” дає обладнання безкоштовно, - розповідають місцеві перевізники. - За купівлю небанківських транспортних валідаторів міські ради та перевізники витрачають десятки мільйонів гривень. А пізніше ще потрібні суттєві суми на обслуговування цього обладнання. Тоді як “ПриватБанк” бере ці витрати на себе.

  Банківські термінали постійно вдосконалюються та мають окрему мережу на інтернет, тому збоїв в обслуговуванні немає бути».

  Джерело:  www.okhtyrka.net

  Від редакції:

  Звісно, за цифровими технологіями майбутнє, але вони повинні бути не тільки сучасними, а й зручними. Як вам ось цей алгоритм, перечитайте його ще раз і уявіть, що все це вам треба зробити в маршрутці.

  Як розрахуватися за проїзд без готівки?

  У громадському транспортні пасажирам потрібно знайти плакат-наклейку з QR-кодом, відкрити мобільний “Privat24” і відсканувати код. Автоматично завантажується вкладка «Квиток».

  Далі потрібно вибрати тип проїзного («студентський» або «стандартний») і число квитків, вказати карту для оплати і підтвердити покупку.

  Останній крок: натиснути кнопку «компостувати».

  Ви заходите в маршрутку, дістаєте свій смартфон, шукаете та відкриваєте “Privat24”, він запрошує логін і пароль. Добре, якщо ви сіли поряд QR-кодом, чи взагалі сіли. Якщо стоїте, то вам треба однією рукою тримати сумочку  (пакет, барсетку і т.п.), другою триматись за поручень, і при цьому чимось набирати логін і пароль входу в “Privat24”, та ще, бажано, щоб його ніхто не підгледів.

  При цьому, для входу до “Privat24”, вам можуть перетелефонувати і вам прийдеться ще відповісти на дзвінок і набрати “1”. А маршрутка їде. І не просто їде, а їде по наших дорогах. І якщо ви три рази на ямках не правильно наберете пароль, то “Privat24” заблокує ваш акуант. Надовго. А якщо не заблокує, і все ж ввійдете до програми, то вам треба протиснутись до QR-коду, щоб його зчитати. Якщо маршрутка буде забита, то пройти Вам не вдасться, тому вихід один - просити незнайому людину взяти ваш смартфон за 5-30 000 грн. і зчитати той QR-код.  Добре, якщо це буде молода людина і знає, як це зробити, а якщо такої людини поруч з кодом не буде?

  Все це нагадало давню гумореску, ось цю.

  Самый знаменитый памятник женской сумочке, который находится в г. Пьемонте, провинция Кунео, Италия.

  ЖЕНЩИНА  С  КОШЕЛКОЙ

  Идет суд.

  - Подсудимый, за что Вы убили женщину?

  - Еду я в автобусе, заходит женщина с сумочкой и садиться рядом. Водитель напоминает, что нужно купить билет.

  Женщина открыла сумочку, достала кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелочку, достала кошелек, закрыла кошелочку, открыла сумочку, положила туда кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелек, достала деньги, закрыла  кошелек, открыла сумочку, достала кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелочку, положила туда кошелек, закрыла кошелочку, открыла сумочку, положила туда кошелочку, закрыла сумочку.

  - И что?

  - Водитель дал ей билет. Женщина открыла сумочку, достала кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелочку, достала кошелек, закрыла кошелочку, открыла сумочку, положила туда кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелек, положила туда билет, закрыла кошелек, открыла сумочку, достала кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелочку, положила туда кошелек, закрыла кошелочку, открыла сумочку, положила туда кошелочку, закрыла сумочку.

  «Возьмите сдачу», раздался голос водителя. Женщина открыла сумочку, достала кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелочку, достала кошелек, закрыла кошелочку, открыла сумочку, положила туда кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелек, положила туда сдачу, закрыла кошелек, открыла сумочку, достала кошелочку, закрыла сумочку, открыла кошелочку, положила туда кошелек, закрыла кошелочку, открыла сумочку, положила туда кошелочку, закрыла сумочку.

  - И дальше что?

  - И дальше в автобус зашел контролер и потребовал предъявить билет. Женщина открыла сумочку, достала кошелочку...

  - Да убить ее за это мало, - не выдерживает судья.

  - Так я это и сделал...

   

   

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.