НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 27Авг

  Наведені нижче прикрі випадки сталися з необачними охтирчанами.

  Намагалися допомогти близькій людині, а втратили близько 12500 грн.

  Намагаючись допомогти «рідній кровиночці» продати дитячий одяг через всесвітню мережу Інтернет, родичі потрапили в тенета шахраїв, і власного позбулись, і товар не продали.

  В міліцію із заявою про шахрайство звернулась 56-річна жителька міста Охтирки. Жінка пояснила, що старша донька на одному з Інтернет-сайтів розмістила оголошення про продаж дитячого одягу. Невдовзі їй зателефонував потенційний покупець та запропонував розрахуватись за товар безготівковим платежем. Вона погодилась на пропозицію, продиктувала незнайомцю реквізити банківської картки, і стала чекати на кошти.

  Через декілька хвилин їй зателефонували, представились співробітником банку і повідомили про переказ коштів. Однак для підтвердження того, що вона дійсно являється покупцем, «псевдобанкіри» почали вимагати номери телефонів рідних або знайомих, хто міг би підтвердити особистість. Вона надала номери телефонів близьких родичів та зателефонувала їм і повідомила, що на мобільні телефони надійдуть SMS-повідомлення з кодом, їх необхідно назвати, аби підтвердити її як особу, яка отримає кошти. Довірливий продавець продиктувала коди, які надійшли рідним, самозваному «банківському працівнику», після чого шахраї за допомогою цих кодів, без застосування банківської картки власника, спокійно зняли гроші з їхнього рахунку.

  Власниця дитячого одягу, сама того не підозрюючи, стала жертвою шахраїв та лишила рідних близько 12 500 гривень.

  Наразі за цими фактами слідчими Охтирського міськвідділу міліції відкриті кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

  Отже, міліція звертається до всіх громадян: будьте обачними. В жодному разі не довіряйте незнайомцям конфіденційну інформацію, зміст якої повинен бути відомим тільки вам. Також майте на увазі, що справжні банківські працівники ніколи не займатимуться розв’язанням подібних питань по телефону. Обмін конфіденційними відомостями можливий тільки при особистому зверненні клієнта до банківської установи.

   Купуючи двигун через Інтернет, чоловік потрапив у шахрайську пастку

  29-річний житель міста Харкова намагався придбати через Інтернет–мережу двигун, а натомість потрапив у шахрайську пастку. Вказана віртуальна адреса продавця в місті Охтирка виявилась «одноденкою», а одна тисяча гривень передплати, які заявник перерахував за товар, залишилась у шахраїв.

  До чергової частини Охтирського міськвідділу міліції звернувся 29-річний житель міста Харкова. Чоловік повідомив, що знайшов на відомому інтернет-ресурсі оголошення про продаж двигуна для моторної лодки по привабливій ціні – 2500 гривень. Він зв’язався з продавцем за вказаним в оголошенні телефоном і домовився з ним про купівлю. Однією з умов була передплата – псевдо-власник двигуна пояснив, що бажаючих придбати товар дуже багато, а передплата буде гарантією. Покупець, з огляду на це, звичайно ж перевів тисячу гривень на вказаний рахунок, а незнайомець, у свою чергу, вказав адресу в місті Охтирка, за якою необхідно було забрати двигун і доплатити решту коштів. Приїхавши через декілька днів по вказаній адресі за товаром, чоловік зрозумів, що потрапив в тенета до шахраїв - власниками даного будинку виявилися зовсім інші люди.

  Він неодноразово намагався зв’язатися з псевдопродавцем, але марно – абонент перебував поза зоною досяжності. Постраждалому нічого не залишалось робити, як звернутися до міліції.

  «Ми вкотре нагадуємо громадянам про ризики при купівлі товару через Інтернет, - говорить виконуючий обов’язки начальника Охтирського міськвідділу міліції Валерій Григалюнас, - тож перше, що повинен усвідомити покупець – це необхідність користуватися перевіреними Інтернет-магазинами або Інтернет-аукціоном. До речі, більшість з них мають свою службу безпеки, яка страхує угоду між клієнтами на певну суму коштів. У випадку обману це дозволяє ошуканому клієнту повернути гроші. Крім того, при купівлі вподобаної речі потрібно без емоцій, докладно обсудити з продавцем деталі угоди: стан товару, оптимальний спосіб доставки, оплату. Погоджуйтесь на передоплату тільки в тому випадку, коли ви впевнені у надійності партнера. В іншому разі пропонуйте скористатися послугою «накладений платіж». Якщо ви не впевнені – не купуйте, як би привабливо не виглядала пропозиція».

  За даними фактами слідчими Охтирського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального Кодексу України «Шахрайство».

   Юлія Табирця. СЗГ УМВС України в Сумській області.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.