НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 28Фев

  Загрозливої популярності серед підлітків набуває гра «Синій кит». Або ж «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – обірване юне життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям. Щоб уникнути фатальних наслідків, кіберполіція закликає батьків приділяти більше уваги дітям та їхній поведінці.

  Багато українських підлітків вже постраждали від суворих умов цієї гри. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди у той чи інший спосіб. Упродовж гри підліток спілкується з так званим куратором.

  Насправді – це професійний психолог, який схиляє підлітка до негативного мислення та знаходить спосіб маніпулювати дитиною. Також він повідомляє умови та час виконання квестових завдань. Саме куратору і звітує дитина, висилаючи фото та відео виконаного завдання.

  Всього є 50 квестів. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі on-line. І якщо дитина відмовляється скоювати суїцид, шантажем та погрозами куратор примушує її до цього.

  “Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати і є одним з небагатьох видів ссавців, котрі можуть добровільно звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників “моря китів” і “тихих будинків” на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що літають”, – застері­гають у кіберполіції.

  Аби підлітки не потрапили в такі групи, поліцейські радять батькам приділяти більше уваги психологічному стану дитини. Щоб уберегти дитину від небезпечної гри, варто проводити наступні дії:

  - регулярно перевіряйте шкіру дитини на наявність пошкоджень. У разі їхнього виявлення, з’ясуйте обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертайте на пошкодження різного роду в формі кита;

  - перевіряйте акаунти дитини в со­ціальних мережах та групи до яких входить її акаунт; Перевіряйте вміст спілкування в приватних чатах. Обов’язково контролюйте те, які фото та відеофайли є в гаджетах вашої дитини.

  - звертайте увагу на коло спілкування дитини;

  - намагайтеся зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

  - по-дружньому спілкуйтеся з дитиною та ставтеся до неї з розумінням.

  В разі, якщо батьки виявили, що їх дитина входить до кола учасників таких груп ми радимо:

  - одразу звернутись за кваліфікованою допомогою до професійного психолога та не залишати дитину без догляду на одинці;

  - повідомити про наявність такої групи до підрозділів Національної поліції України;

  - повідомити адміністрацію соціальної мережі про наявність таких груп для їх подальшого блокування.

  - заблокувати доступ дитини до соці­альних мереж. Поліцейські докладають всіх зусиль, щоб заблокувати подібні спільноти в соціальних мережах. В разі їх виявлення поліція вживає заходи щодо встановлення злочинців, які їх створюють, та відповідного блокування таких груп. Тому, при виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до поліції та до адміністрації соцмережі у якій було виявлено групу.

   

  Контактні  телефони:

  Цілодобовий телефон довіри психологічної допомоги - 33-40-50. (Центр психологічної допомоги на базі міської лікарні №5, розміщеної за адресою:  м. Суми, вул. Марка Вовчок, б. 2)

  Також можна звернутися за допомогою до дитячих психологів, що працюють на базах поліклінік, «дружніх до молоді»:

  - у Сумській обласній клінічній лікарні (психоневрологічне відділення) тел. реєстратури 66-21-31.

  - у міській дитячій поліклініці по вулиці Івана Сірка (колишня Д. Коротченка) тел.: 66-18-98, 095-194-89-49.

  Також на базі КУ СОПНД ведуть прийом фахівці: дитячий психолог, дитячий психотерапевт, дитячий психіатр (щоденно з 08.00 до 14.00) тел. 25-51-46.

  Батьки, що виявили свою дитину в числі «гравців», можуть, не виходячи з дому, звернутися на офіційний сайт кіберполіції за адресою: https://www.cybercrime.gov.ua/ та заповнити форму зворотнього зв‘язку.

  Будьте уважними до своїх близьких!

  Бережіть своє життя, та життя і здоров‘я  дорогих вам людей!

  Відділ комунікації поліції Сумської обл.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.