НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 19Июл

  “На які тільки хитрощі не йдуть  аферисти, аби виманити гроші із гаманців довірливих людей. До поліції часто надходять заяви від громадян, що стали жертвами різних шахрайських схем», - говорить начальник Охтирського відділу поліції  Руслан Кладько  та розкриває кілька основних сценаріїв, за якими шахраї ошукують людей і радить, як розпізнати афериста й не стати жертвою злочинця. 

   Перша схема – дзвінок з «банку»

  Телефонують і представляються представником банку, пропонують збільшити розмір кредиту по картці або перевірити після збою програми установчі дані клієнта чи розблокувати картку. Найкраще в такій ситуації покласти трубку і за можливості особисто завітати до най­ближчої філії вашого банку та перевірити стан рахунку. Але в жодному разі не потрібно продовжувати розмову по телефону з аферистом та не повідомляти персональні дані по вашому рахунку.

  Друга схема – дзвінок з «поліції» або від «родичів»

  Людині телефонують і сповіщають, що син або донька скоїли ДТП чи інший злочин, і тому негайно потрібні гроші на лікування потерпілої в аварії людини або ж на «відкуп»  від кримінальної відповідальності. Отримавши таку інформацію, відразу перервіть розмову, покладіть слухавку і сповістіть про дзвінок до поліції за номером «102».

   

  Третя схема – «грошова реформа»

  Найчастіше у таких випадках  шахраї представляються працівниками соціальних служб. Розповідають про грошову реформу і пропонують людям, часті­ше похилого віку, переписати номери купюр, що зберігаються у них вдома, мовляв їх потім буде легше обміняти. В цей час зловмисники підмінюють гроші на сувенірні папірці. Не довіряйте незнайомим людям, які завітали до вас додому, працівники соціальних служб не працюють з готівкою громадян.

   Четверта схема – «неочікувані гості»

  Почастішали випадки, коли злодії приходили до потерпілих додому та пропонують ремонтні послуги чи пропонують придбати різноманітні товари (посуд, книги, косметику та інше). Якщо ж ви впустили шахрая в помешкання, вимагайте пред’явити посвідчення, якщо він представився працівником комунальної чи газової служби. Не залишайте «гостя» наодинці в кімнаті, не відволікайтеся на дрібниці.

   П’ята схема – «інтернет-шахраї»

  Найбільш поширена схема шахраїв – це афера в мережі Інтернету. Цікаві пропозиції, які приваблюють покупців, завжди мають низьку ціну. А як відомо, дешевий сир буває тільки в мишоловці. Тому дуже часто люди натрапляють на шахраїв. Працівники поліції застерігають, не перераховуйте так званим продавцям чималі суми грошей, а за товар розраховуйтесь при його отриманні або ж при особистій зустрічі. Будьте більш виваженими та не робіть завчасних кроків, про які потім можете шкодувати.

  І пам’ятайте – коли вже так склалися обставини, і ви стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте до поліції на номер «102». Чим рані­ше працівники поліції розпочнуть розшук зловмисників, тим більше шансів на успішне розкриття злочину і повернення вам ваших втрачених заощаджень.

   Сектор комунікації ГУНП в Сумській обл.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.