Скоєння ДТП внаслідок порушення правил дорожнього руху є дуже розповсюдженим в Україні явищем, і такі дії входять до категорії найбільш поширених правопорушень. Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України, дорожньо-транспортна пригода - це подія, що сталася під час руху дорожнього транспортного засобу, внаслідок якої загинули або зазнали травм люди чи заподіяна шкода майну.
Однією з головних і актуальних причин високого рівня аварійності в Україні є низька дисципліна учасників дорожнього руху, особливо пішоходів. Дії пішоходів для водія не завжди є передбачуваним і прогнозованим, а тому статистика боляче свідчить, що значна кількість ДТП, в порівнянні з іншими транспортними пригодами, трапляється саме з їхньої вини.
Мало хто з пішоходів звертає увагу на знання та дотримання ПДР України, не в повній мірі виконують, хоча добре усвідомлюють, що не знання правил не позбавляє їх від відповідальності.
Одна з основних причин неприємностей на дорогах - це непомітність велосипеда. І якщо в сонячний день велосипедиста видно звідусіль, то у хмарну погоду або ж у темну пору доби ваша помітність є запорукою безпеки. Тому ПДД вимагають наявність фар та світловідбивачів на велосипеді: спереду - білого кольору, ззаду - червоного, збоку (на колесах, педалях) - жовтого або помаранчевого. Також рекомендується вдягати яскравий одяг та мати світловідбивні елементи на одязі, рюкзаку та інших елементах. ПДД зобов'язують велосипедистів рухатись у правій смузі, якомога ближче до правого краю дороги.
Одне з головних нововведень - необхідність вмикати вдень фари за межами населених пунктів у період від 1 жовтня до 1 травня задля безпеки руху. Йдеться про ввімкнене ближнє світло або так звані "денні ходові вогні".
У разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, рекомендується з настанням холодної пори року використовувати зимові шини для безпечного руху.
Як зазначив очільник Охтирського відділу поліції Р. В. Кладько: «Всього з початку 2017 року на тереторії м. Охтирка та Охтирського району сталося 55 ДТП з тілесними ушкодженнями». Серед головних причин автопригод правоохоронці називають перевищення швидкості, порушення правил маневрування, перехід дороги в невстановленому місці та нетверезих водіїв.
Як свідчить поліцейська статистика, дорожньо-транспортні пригоди у місті та області трапляються майже щодня та позбавляють людей життя або роблять їх каліками. Це є наслідками нехтування водіями та пішоходами правилами дорожнього руху.
Наразі в нашій державі склалася катастрофічна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху.
Поліція закликає водіїв бути уважними і не порушувати Правил дорожнього руху.
Сектор комунікації ГУНП в Сумській обл.