25 000 гривень перерахувала літня жінка псевдополіцейським за врятування «від тюрми» свого сина. А зрозумівши згодом, що стала жертвою шахраїв, звернулась за допомогою вже до справжніх правоохоронців.
Ввечері на мобільний телефон 60-річної жінки надійшов виклик з незнайомого номера. Співрозмовник, голос якого був схожий на голос її сина, прохав про допомогу. А за кілька хвилин слухавку взяв вже інший чоловік, який представився слідчим, і повідомив, що її син затриманий за вчинення тяжкого злочину. В ході розмови псевдополіцейський запропонував «залагодити» справу, перерахувавши на певний номер банківської картки 25 000 тисяч гривень. Розгублена жінка погодилась.
Зібравши всі свої заощадження, в тому числі й ті, котрі тримала на лікування, вона переказала необхідну суму на продиктований зловмисниками рахунок. І лише після цього здогадалась зателефонувати сину. А усвідомивши, що стала жертвою шахрайства, пенсіонерка звернутися вже до справжніх поліцейських.
Слідчі відкрили кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 190 Карного кодексу України «Шахрайство».
«Поліція вкотре звертається до громадян із закликом бути уважними і обережними, коли справа стосується ваших статків та грошей, - коментує ситуацію начальник Охтирського відділу поліції Руслан Кладько. – Зрозуміло, що шахраї, майстерно «граючи» на родинних почуттях людей, вдало видурюють у своїх жертв роками збирані заощадження, нерідко залишаючи людину без жодної копійки. Тож коли ви, шановні громадяни, раптом отримаєте по телефону пропозицію «викупити» за гроші у правоохоронців якогось свого родича, краще відразу кладіть слухавку. Знайте - так діють шахраї».
Сектор комунікації ГУНП в Сумській обл.