НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 31Янв

  Указами Президента Украины “О присвоении почетного звания “Мать-героиня” от 07.05.2016 г. №198 и от 08.12.2016 г. №548 в 2016 году присвоено звание “Мать-героиня” 2 157 женщинам.

  Об этом  сообщили в пресс-службе Минсоцполитики Украины.

  По информации департамента семейной, гендерной политики и противодействия торговле людьми Минсоцполитики, наибольшее количество женщин, которые получили это почетное звание, - в Закарпатской области (392 человека), а также на Ривненщине (294 человека) и Ивано-Франковщине (151 человек).

  Напомним, что почетное звание “Мать-героиня” учреждено Указом Президента Украины “О почетных званиях Украины” в 2004 году. Присваивается почетное звание “Мать-героиня” женщинам, которые родили и воспитали до восьмилетнего возраста пятерых и больше детей, в том числе детей, усыновленных в установленном законодательством порядке, учитывая весомый личный вклад в воспитание детей в семье, создание благоприятных условий для получения детьми образования, развития их творческих способностей, формирование высоких духовных и моральных качеств.

   

  Якими  пільгами  може  користуватися  жінка, котра  має  почесне  звання  "Мати-героїня":

  Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (стаття 19 Закону України "Про відпустки").

  Період догляду трьох і більше дітей до 16 років зараховується непрацюючим матерям (батькам, опікунам) до безперервного стажу роботи при обрахуванні допомоги з тимчасової непрацездатності. Жінки, які народили п'ятьох або більше дітей і виховали їх до 6-річного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років за наявності не менш ніж 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років. При оформленні пенсії зі зниженням пенсійного віку органам Пенсійного фонду за місцем проживання подається пакет документів, у тому числі документи про народження дитини та виховання її до шестирічного віку.

  Матерям, які народили п'ятьох і більше дітей та виховали їх до 8-річного віку (включно з усиновленими дітьми), встановлюється пенсія за особливі заслуги. Така пенсія призначається жінкам, які мають право на пенсію за віком, за інвалідністю, у разі втрати годувальника та за вислугу років, як надбавка до розміру пенсії в розмірі від 20 до 25% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, котрі втратили працездатність. Усім жінкам, яким присвоєне почесне звання України "Мати-героїня" відповідно до Закону України "Про державні нагороди України", виплачується одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.