НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 14Апр

  Починаючи з 1 січня 2004 року замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначають страховий стаж людини. Страховий стаж обчислюють у місяцях, і той період, за який не сплачено внески в Пенсійний фонд, не включають у страховий стаж. Особа, яка не працює, відповідно не сплачує внески й не набуває страхового стажу. Тобто, за ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

  Порядок добровільної участі та категорії осіб, яким надано право добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, визначено в статті 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464.

  Зокрема, таким правом можуть скористатися студенти, безробітні, які не отримують допомогу по безробіттю, громадяни, які тимчасово працюють за кордоном та для яких добровільна участь є єдиною можливістю включити ці періоди роботи в страховий стаж.

  Особи, які бажають узяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повинні звернутись у фіскальні органи за місцем проживання й подати наступні документи:

  - заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

  - копії: трудової книжки (за наявності), документа, що посвідчує особу (паспорт), документа, що підтверджує членство у фермерському господарстві, особистому селянському господарстві (для членів таких господарств).

  Договір про добровільну участь укладають на будь-який строк, але не менш ніж на рік. Період, за який сплачено єдиний внесок відповідно до укладеного договору про добровільну участь у розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, зараховують у страховий стаж.

  Мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, котру визначають як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, установленого в законодавстві на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід), та котра підлягає сплаті щомісяця.

   Таким чином, у 2016 році розмір мінімального страхового внеску становить:

   01.01.2016 р. - 30.04.2016 р. - 1378 грн. х 22% = 303,16 грн.

  01.05.2016 р. - 30.11.2016 р. - 1450 грн. х 22% = 319,00 грн.

  01.12.2016 р. - 31.12.2016 р. - 1550 грн. х 22% = 341,00 грн.

  Н.Г. Хорошуля. Начальник відділу платежів до пенсійної системи Охтирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.

Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.