У період подорожання алкогольних напоїв домашні умільці активно «виручають» усіх бажаючих отримати 40-градусної «живинки». Але через таких підприємців страждають родини, діти, які через жагу випити оковитої свого татуся чи матері не бачать цукерок, а іноді і елементарно найнеобхідніших продуктів харчування. Виносячи із дому останні гроші, посуд, одяг, вони прирікають членів своєї сім’ї на страждання. Звичайно, якщо б не було бажаючих купувати домашню горілку, то і не було б і її розповсюджувачів, тут діє вічний закон ринку – попит породжує пропозицію.
Дільничними інспекторами поліції Охтирського ВП постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо відповідальності, яка настає за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення. Також, на осіб, у яких виявлено такі міцні напої, складаються протоколи про адміністративне правопорушення.
Зі слів очільника Охтирського ВП ГУНП в Сумській області Р.В. Кладька: «На протязі місяця поліцейськими було виявлено 20 правопорушників зберігання самогону - більшість в сільській місцевості. Вище вказані особи займалися виготовленням спиртних напоїв та його збутом. Поліцейськими вилучено близько 20-ти літрів оковитої та знищено шляхом виливання в землю. А порушники будуть відповідати згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме ст. 176, передбачено накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г.) за виготовлення і зберігання самогону та апаратів для його вироблення. На даний час тривають профілактичні заходи по виявленню осіб, що займаються самогоноварінням.
До речі, придбання таких домашніх напоїв теж входить до складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 177 КупАП і тягне за собою накладення штрафу від 1 до 5 н.м.д.г.»
Сектор комунікації ГУНП в Сумській обл.