НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 13мая

  З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину, Урядом прийнято постанову КМУ «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.2020 р. №329.

  Постановою запроваджено допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до 1-ї та 2-ї групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 р. або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

  Допомога на дітей призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць (для дітей віком до 6-ти років – 1779 грн.; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2218 грн.).

  Допомога на дітей призначається з місяця звернення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи-підприємця.

  Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою, згідно з додатком,  у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

  У паперовій формі заявник подає такі документи (надсилає поштою):

  -   копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

  - довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

  - копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

  -  копію рішення про встановлення опі­ки (у разі здійснення опіки над дитиною).

  В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

  - фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

  - фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

  - фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

  - фотокопію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

  Відомості в електронному вигляді без надання фотокопій документів, надаються через інформаційні системи Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

  На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про прізвище, ім’я та по батькові заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

  Допомога на дітей не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

  Одержання отримувачем інших видів допомоги, за винятком компенсації послуги “муніципальна няня”, не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

  За додатковою інформацією телефонувати до управління соціального захисту населення (м. Охтирка, вул. Перемоги, 1) по тел. 4-15-36.

   Офіційний сайт Охтирської міської ради.

  Від редакції:

  “Цьому дам, цьому дам, а цьому не дам. Просто так”.

  От ніби держава і турбується про ФОПів, а враження від цієї допомоги якесь неприємне. Як в казці: “Цьому дам, цьому дам,  а цьому - не дам”.

  І якщо в казці відомо, за що останній не отримав каші, то з ФОПами зовсім ні: бо, скажіть, чим дитина 10 років відрізняється від дитини 11-15 років? Вона  більше ість, їй потрібно більше одягу, послуг? Так ніби ні. А чому тоді на неї дають допомогу, а на інших - зась? Чи діти 11-15 років повинні вже самі себе годувати, як дорослі?

  Та і взагалі, хтось із ФОПів не зміг працювати за час карантину  жодного дня - і нічого не отримає, а хтось мав можливість працювати і навіть непогано заробити, наприклад аптеки, АЗС і т.п.

  Якось соціально несправедливо виходить. Краще б вже видали допомогу чисто символічно, по 1000 грн, але всім. Або нікому.

  А так влада знову розділила суспільство на людей двох сортів.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.