НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 18Окт

  Мертва риба, сотні загиблих  раків та жахливий колір води річки Сейм, рівень якої помітно піднявся. Саме таку картину вже два дні споглядають місцеві жителі та рибалки, які проходять повз річку Сейм. Люди переконані - сталося екологічне лихо.

  Про це повідомляє путивльська організація «Регіональний ландшафтний парк Сеймський».

  “Співробітник закладу разом з керівництвом ГО “Чистий Сейм” виїхали на річку Сейм, обстежили декілька ділянок річки. Інформація підтвердилася.

  В ході огляду було встановлено, що вода в р. Сейм має мутне забарвлення та характерний органічний запах. Факти загибелі водних живих ресурсів також підтвердились.

  Ще 11 жовтня в Сейму в Біло­пільському та Буринському районах з’явилася мертва риба, жива сконцентрувалася біля берега, де менша течія і вода чистіша. Наявні ознаки сильного забруднення води в річці. Вже 12 жовтня інспектори Сумського рибоохоронного патруля та Державної екологічної інспекції у Сумській області були на місці події, оцінили обстановку і взяли зразки риби для аналізу”, – повідомляє неформальний офіс «Сеймський РЛП» і додає, -  Місцеві відреагували миттєво і почали ловити ще живу, але очманілу рибу. Це необачно, бо не відома причина отруєння риби. Тому: рибу та раків на ринках Сум та інших великих міст з неперевірених джерел не купуємо – не відомо, що там може бути за отрута.

  Було проведено роз’яснювальну роботу серед населення прибережних населених пунктів щодо припинення вилову ледь живої риби. І це доречно, бо, як повідомляється, рибу та раків «виловлюють мішками».

  КЗ СОР “РЛП “Сеймський” повідомив про надзвичайну ситуацію контролюючі природоохоронні органи Сумської області, інформацією володіє також вище керівництво області.

  Інспекторами були віді­брані проби поверхневої води з річки, які направлені для проведення лабораторних досліджень до відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції. Їх результати оприлюднять.

   “Сумські дебати”.

Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.