НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 21Фев

  Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637,  основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, установлені  для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.  У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до пільгового стажу; професія або посада, характер виконуваної роботи, найменування списків пільгових професій, посад з обов’язковим зазначенням розділу, пункту, якими передбачено дану посаду, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка. Такі довідки видаються підприємствами, де працювали  зазначені особи, або їх правонаступники.

  Архівні установи не можуть надавати довідки, уточнюючі пільговий характер, робити висновки щодо виконання (невиконання) працівником роботи в певних умовах. Не наді­лені такими повноваженнями і підприємства та установи, у яких на зберіганні знаходяться документи ліквідованого підприємства. Сільські ради, які наділені повноваженнями  зберігати   документи  ліквідованих сільськогосподарських господарств, мають право видавати довідки про заробітну плату та про стаж роботи колишніх  членів колгоспів, крім довідок, згідно яких визначається право на пільгове пенсійне забезпечення.

  Обов’язок видачі пільгових довідок за період роботи працівника на підприємстві, яке визнано банкрутом і по якому триває ліквідаційна процедура,   покладається  на ліквідатора, оскільки відповідно до чинного законодавства з дня його призначення до нього переходять права керівника юридичної особи-банкрута. Крім того, йому передається вся документація підприємства-банкрута, матеріальні та інші цінності, штампи та печатки.

  Ліквідатор повинен забезпечити належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх документів банкрута протягом ліквідаційної процедури, а після винесення судом ухвали про ліквідацію юридичної особи-банкрута - передачу документів на зберігання до архівної установи.

  Керівник підприємства, який забезпечує належне збереження первинних документів про стаж працівника, вже сьогодні дбає  про його майбутнє пенсійне забезпечення.

  З. Міхалькова.  Начальник відділу контрольно-перевірочної роботи   Охтирського  об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської обл.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.