НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 14Мар

  Законом України “Про загальнообо­ в’я­з­кове державне пенсійне страхування” (далі Закон) передбачені такі виплати у разі смерті пенсіонера:

  - виплата допомоги на поховання пенсіонера особам, які здійснили його поховання , в розмірі двомісячної пенсії, яку пенсіонер отримував на момент смерті;

  - виплата пенсії, що залишилась недоодержаною у зв’язку з його смертю.

  Виплата допомоги на поховання проводиться органами Пенсійного фонду після звернення особи, яка здійснила поховання, із заявою та довідкою про смерть пенсіонера, виданою органами реєстрації актів цивільного стану громадян.

  Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоодержаною у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом на день його смерті, в тому числі непрацездатним членам сім’ї, зазаначеним ч. 2 ст 36 цього Закону, які перебували на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з цим пенсіонером чи ні.

  Для виплати недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера подається свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки. Члени сім’ї подають паспорт, довідку від уповноважених органів з місця проживання, в тому числі органів місцевого самоврядування, або інші документи, які підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті. Непрацездатні члени сім’ї повинні підтвердити факт перебування на утриманні померлої особи. Виплата недоодержаної пенсії померлого здійснюється вищевказаним категоріям заявників у разі звернення протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.  У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм сума ділиться між ними порівну.

  Відповідно до ст. 1220 Цивільного Кодексу України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Якщо звернення за недоодержаною пенсією померлого пенсіонера надійшло після шести місяців з дня відкриття спадщини, то сума пенсії по місяць смерті включно,  що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується спадкоємцям.

  Документом, що підтверждує статус спадкоєця, є свідоцтво про право на спадщину. Зазначені свідоцтва видаються після закінчення шести місяців з часу відкриття спадшини. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видється кожному із них із зазаначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Виплату недоодержаної пенсії в такому разі необхідно проводити з урахуванням частки заявника у спадщині.

   Янкова Т.М. Заступник начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Охтирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської обл.

  Похожие новости


Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.