НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОДПИСАТЬСЯ НА ГАЗЕТУ

Прогноз погоды

 • 03Мар

  Сумидержрибоохорона інформуєШановні рибалки-любителі! Інспекція рибоохорони  нагадує основні  пункти «Правил любительського і спортивного рибальства» як у зимовий, так і весняний період:

  1. Любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку.

  2. Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у такій кількості: риба - 3 кг; раки - 30 шт.

  3. Застосування живої насадки - живця на рибальських снастях дозволяється із числа таких видів риб - окунь, пічкур, в’юн, верховодка, йорж.

  4. Вилов живця дозволяється на водоймах підсакою діаметром не більше 100 см. або «хваткою» («павуком») розміром 1x1 м з розміром вічка не більше 10 мм.

  5. Мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями (в см): білий амур - 40 см; білизна - 30 см; в’язь - 28 см; головень - 24 см; короп - 25 см; лин - 20 см; лящ - 32 см; плітка -18 см; сазан - 35 см; сом - 70 см; судак - 42 см.; товстолоб - 40 см; щука - 35 см; рак -10 см.

  6. Забороняється лов, в наших водоймах, таких видів риб як миньок та карась (червоний, золотий).

  7. Забороняється лов водних живих ресурсів:

  - із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання) промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

  - із незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера.

  Не підлягають реєстрації та технічному огляду плавзасоби, що належать громадянам, а саме: гребні човни, вантажопідйомністю менше 100 кг, байдарки - вантажопідйомністю менше 150 кг, надувні (без транця) човни - вантажопідйомністю менше 225 кг).

  - на зимувальних ямах.

  За порушення цих правил настає як адміністративна відповідальність - згідно з частинами 3; 4; 5 ст. 85 КУпАП (штраф 34-680 грн.), так і кримінальна - згідно зі статтею 249 КК України.

  Б.В. Коваленко, держінспектор “Сумидержрибоохорони”

Оставить комментарий

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.